چگونه آسان‌تر باردار شویم؟

اگر به دنبال خواندن این مقاله هستید پس به احتمال زیاد هنوز باردار نشده اید. اما به دنبال آن هستید که هرچه زودتر مادر شوید.
به تصور ۸۵% از زوج ها، باردار شدن بسیار راحت است.

در طول مدتی که قصد بچه دار شدن ندارید، یک رابطه جنسی مراقبت نشده میتواند منجر به بارداری شود. اما باید در نظر داشته باشید که بارداری آنچنان که فکر میکنید راحت اتفاق نمی افتد. به خصوص هنگامی که سن شما ۳۵ سال یا بالاتر باشد.

یک متخصص غدد درون ریز و رئیس بخش زنان و زایمان در دانشگاه می گوید: حتی اگر شما جوان هستید و به طور کامل و مداوم با همسر خود رابطه جنسی دارید، در هر ماه تنها ۲۰% شانس بارداری دارید!

در ادامه ی این پست با مشروح خواهید آموخت که چگونه شانس خود را برای بارداری به صورت طبیعی افزایش دهید.

قبل از اینکه برای بارداری اقدام کنید، ابتدا باید نکات زیر را رعایت کنید:

کافئین، الکل و سیگار را از خود دور کنید!

کافئین میتواند خطر ابتلا به اندومتریوز را افزایش دهد که خود یک عامل ناباروری محسوب میشود و همچنین ممکن است به اسپرم آسیب برساند.

نوشیدن تنها پنج لیوان نوشیدنی الکلی در هفته نیز میتواند باعث ناباروری شود. همچنین سیگار کشیدن نیز میتواند باعث آسیب به تخمک ها شود، باعث کاهش کیفیت اسپرم ها شود و حتی ممکن است باعث یائستگی زود راس شود.

ورزش را متوقف کنید!

خانوم هایی که به طور مرتب ورزش های شدید هوازی مانند ایروبیک انجام میدهند، در نظر داشته باشند که این ورزش ها میتواند مانع از تخمک گذاری شود !

طبق تحقیقات زنانی که سنین آنها بین ۲۴ تا ۳۰ سال است زودتر باردار میشوند.

استرس و افسردگی را از خود دور کنید!

تحقیقات نشان میدهد که استرس و افسردگی و وضعیت های منفی عاطفی میتواند روی تخمک ها تاثیر بگذارد و مانع از بارداری شود.

برای باردار شدن ابتدا باید چه کنیم؟

ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و OB – GYN خود را چک کنید، آزمایش های لازم را برای نداشتن بیماری های مقاربتی را انجام دهید.

همچنین اگر از داروی خاصی استفاده میکنید باید با پزشک در میان بگذارید و از مکمل ها و ویتامین ها و اسید فولیک هایی که پزشک بزایتان تجویز میکند، به طور مداوم استفاده کنید.

حداقل یک ماه قبل از تلاش برای بارداری، استفاده از قرص های ضد بارداری را متوقف کنید تا نتیجه بهتری ببینید.

در طول روز، چند روز قبل از تخمک گذاری و چندروز بعد از آن، رابطه جنسی داشته باشید. اگر یک دوره ۲۸ روزه را در نظر بگیرید و زمان پریود شما روز ۱ باشد، از روز ۱۰ تا ۱۸ شروع به رابطه جنسی کنید.

اگر باز هم باردار نشدیم چه کنیم؟

اگر سن شما کمتر از ۳۵ سال است و با یک سال داشتن رابطه جنسی محافظت نشده باز هم باردار نشدید، باید به دنبال یک پزشک معالج بگردید. ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که روی باروری شما تاثیر بگذارد.

مانند یک بیماری که از راه جنسی منتقل شده، یا عمل جراحی لگن و … بنابراین اگر پس از ۶ ماه تلاش برای بارداری این اتفاق نیفتاد، حتما به پزشک مراجعه کنید و به دنبال مشکل بگردید.

حال اگر سن شما بیش از ۳۵ سال است، تخمک های شما کیفیت پایینی دارد زیرا هرچه سن بیشتر میشود، بر کیفیت تخمک ها نیز تاثیر میگذارد و آن ها را ضعیف میکند. تحقیقات نشان داده سن تاثیر قابل توجهی بر کیفیت تخمک ها و باروری دارد. در این مورد نیز باید به پزشک مراجعه کنید و تحت نظر پزشک خود برای بارداری اقدام به عمل آورید.

منبع: مشروح
Thanks! You've already liked this
No comments