طرز تهیه‌ اسنک پیتزا

اگر تا به حال اسنک پیتزا میل نکرده اید باید به شما بگوییم یکی از لذت های غذایی را از دست داده اید و در اولین فرصت این غذای خوشمزه و آسان را اماده کنید و میل بفرمایید.

مواد لازم برای تهیه اسنک پیتزا

ماده غذاییمقدار مورد نیاز
نان تست۲عدد
کالباس۱برگ
سیر رنده شده۱٫۲ قاشق چایخوری
کره۱۰ گرم
قارچ خام۲عدد
پنیر پیتزا۲قاشق غذاخوری
سس گوجهبه مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه اسنک پیتزا:

اول از همه بگم که من مقدار مواد رو بر حسب یک عدد اسنک براتون نوشتم تا بر اساس تعدادی که مد نظر دارین مقدار مواد رو زیاد کنین. حالا دور تا دور نون های تستون رو خیلی نازک میبرین تا قسمت قهوه ای و سفت نونها جدا بشه.

برای اینکه نون ها یکم طعم دار بشن و از خشکی هم در بیان کره و سیر رو داخل ماهیتابه بریزین و بعد فقط یکم تفتشون بدین تا کره مزه سیر رو بگیره ولی نیازی نیست تا سیر سرخ بشه.

حالا روی هر دو تا نون هر اسنک از مخلوط سیر و کره بمالین اگه از مزه سیر خوشتون نمیاد میتونین از کره خالی یا از کره با هر ادویه ی دیگه ای استفاده کنین. بعد روی سطح یکی از نون ها به اندازه کافی سس بمالین.

حالا روی یکی دیگه از نون تستها پنیر پیتزارو پخش کنین.

برگه کالباس رو روی پنیرها بذارین. من از کالباس گیاهی استفاده کردم تا اسنک هام سالم تر باشن.

بعد داخل همون ماهیتابه ای که سیر و کره رو توش تفت دادین قارچ هایی که حلقه کردین رو بریزین و یکم نمک روشون بپاشین و تفتشون بدین. وقتی قارچها آب انداختن حرارت رو زیاد کنین تا آبشون کاملا کشیده بشه. حالا قارچ ها هم آماده هستن. قارچ هارو روی کالباس میذاریم.

بعد تکه دیگه ی نون تست رو که به سس آغشته کرده بودیم رو روی این نون میذاریم.

در نهایت اسنک هامون رو داخل دستگاه ساندویج ساز میذاریم. اگه این دستگاه رو ندارین میتونین اسنک هارو بذارین داخل یه ماهیتابه نچسب (بدون روغن) و بعد روشون یه چیز سنگین بذارین مثل یه کاسه نشکن و وقتی زیرشون طلایی شد برشون گردونین، البته خوبی دستگاه ساندویج ساز اینه که اسنک هارو خوب پرس میکنه و مواد بعد از حاضر شدن از داخل اسنک ها بیرون نمیریزه.

وقتی اسنک ها طلایی شدن از دستگاه بیرونشون میاریم و به دو نیم تقسیمشون میکنیم. حالا اسنک های ما حاضرن و میتونیم با سس مورد علاقمون سروشون کنیم.

منبع: موبومگ
Thanks! You've already liked this
No comments