روش رنگ کردن مو در خانه

رنگ کردن مو کار زیادی سختی نیست، اکثر خانوما حداقل یک بار این تجربه را دارند که در منزل موهای خود را رنگ کنند. دلیل رنگ کردن مو، یا تغییر در ظاهر و ایجاد تنوع در رنگ مو است، و یا پوشاندن موهای سفید از این دو حالت خارج نیست.

تعداد بیشتر خانوم ها علاقه دارند که در آرایشگاه موهای خود را رنگ کنند.

اما لازم به ذکر است رنگ کردن در منزل در کاهش هرینه خیلی کمک میکند برای اینکه بتوانید با روش رنگ کردن مو آشنا بشید پیشنهاد من به شما این است این مقاله را مطالعه بفرمائید.

درجه بندی رنگ مو

رنگها از پایه ی ۱ شروع میشود هرچه بالاتر می رویم به درجه رنگ روشن نزدیکتر می شویم. توصیه من به شما این است، از رنگ پایه ۱ و ۲ استفاده نکنید زیرا بعدا اگر بخواهید از رنگ روشن استفاده کنید موی شما رنگ روشن را نمیگیرد.

این نکته را دقت کنید کسانی از این دو رنگ تیره استفاده میکنند که قصد ندارند از رنگ روشن استفاده کنند.

آموزش گام به گام رنگ کردن مو

برای استفاده کردن رنگ اگر بار اول است رنگ میکنید محدودیتی ندارید در شروع کار قسمت‌های انتهایی و طولی را رنگ کنید طوری که با ریشه مو ۲٫۵ سانتی‌متر فاصله داشته باشد و ۱۰ دقیقه صبر کنید یعنی در ابتدا به ریشه‌ها کاری نداشته‌باشید.

۱۰ دقیقه بعد رنگ را به ریشه مو بزنید و ۳۰ دقیقه برای موهای نازک و ۴۰ دقیقه برای موهای ضخیم صبر کنید.

اما برای رنگ فانتزی میتوانید از دکلره یا دکوپاژ استفاده کنید که قبلا راجع به این دو صحبت کردیم، رنگ مورد نظر را با اکسیدان به نسبت یک به یک در یک ظرف پلاستیکی مخلوط کرده وبا فرچه شروع به زدن کنید.

اما اگر می خواهید فقط ریشه را رنگ برنید کار زیاد سختی نیست فقط ریشه تا جایی که درآمده را رنگ میگذاریم فقط قانون رنگ را به یاد داشته باشید از پشت سر شروع به رنگ زدن کنید تا به جلوی مو برسید.

بستگی به جنس مو دارد اما ۳۵ تا ۴۰ دقیقه رنگ باید روی ریشه مو بماند تا رنگ پذیری داشته باشد. سپس موها را با شامپوی نرم کننده آبکشی میکنیم.

قبل شروع به رنگ کردن مراقب باشید رنگ روی لباس یا بدن شما نریزد زیرا رنگ میگیرد، از روپوش برای جلوگیری از پاشیدگی رنگ روی لباس جلوگیری کنید و برای رنگ نشدن پوست از وازلین و یا کرم دور صورت استفاده کنید.

منبع: میس مگ
Thanks! You've already liked this
No comments