تنها راه درمان ریزش مو

مو قسمت مهمی از زیبایی و جذابیت افراد به شمار می آید. با این حال درمان ریزش مو بسیاری را درگیر خود کرده است. در سراسر جهان ، حدود ۶۰ درصد از مردان و ۵۰ درصد از زنان به نوعی ریزش مو را تجربه می کنند. برای رفع این مشکل ، مردم اغلب از محصولات بدون نسخه ، از جمله درمان های موضعی مانند مینوکسیدیل استفاده می کنند. ولی این درمان ها در اکثر موارد کارساز نیست. چرا که ریشه بسیاری از ریزش مو های ارثی است. درحال حاضر کاشت مو تنها روش مطمئن برای درمان ریزش مو مخصوصا در موارد ارثی است. کاشت مو چیست؟امروزه تکنیک کاشت مو ، در تمامی جوامع شناخته شده است. بسیاری از این تکنیک برای جبران موهای از دست رفته ی خود استفاده می کنند. کاشت مو برای اضافه کردن موهای بیشتر به نواحی نیازمند سر شما انجام می شود. این نواحی ممکن است نازک یا طاس باشند. این کار با گرفتن مو از قسمت های ضخیم تر پوست سر یا قسمت های دیگر بدن و پیوند دادن آن به قسمت نازک یا طاس انجام می شود.

به طور کلی روش کاشت مو روشی بی خطر است اما برخی از عوارض برای همه ی جراحی ها وجود دارد. می توانیم بگوییم که در صورت موفقیت آمیز بودن عمل پیوند مو ، ممکن است عوارض جانبی نسبتاً کمی را تجربه کنید. ما نمی توانیم مشکلاتی که در نتیجه جراحی کاشت مو ایجاد می شود را رد کنیم. ولی با رعایت نکات توصیه شده ی پزشک این موارد قابل کنترل هستند.

کاشت ابرو چیست؟

امروزه پیوند ابرو در بین مردم مخصوصا بانوان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. علت این امر میل طبیعی افراد به اصلاح و ترمیم پیوند های طبیعی ابرو است. اولین روش کاشت ابرو معرفی شده روش FUT بود. این روش کاشت عوارض زیادی مانند جراحی ، درد ، خونریزی ، بخیه ،… به همراه دارد. ولی همچنان در بعضی موارد در صورت نیاز و نظر پزشک از این روش استفاده می شود. کاشت ابرو جدا از عمل درمانی یک عمل زیبایی نیز محسوب می شود. انتخاب محل درست کاشت و تقارن، ضخامت مو استفاده شده و حجم کاشته شده از نکات مهم این عمل است.

کاشت ابرو با روش FIT بیشتر توصیه می شود. در این روش همانند کاشت مو FIT درد و خونریزی حداقل است. مهمترین مورد در کاشت ابرو ، حفظ جهت طبیعی رشد موهای ابرو است.

این امر به جراحی ماهر نیاز دارد تا زوایای کاشت هر مو را مشخص کند. شکل قوس و حالت ابرو و نحوه رویش ابرو ها نیز امری بسیار مهم است. به همین منظوربرای نتیجه ی بهتر حتما از جراح و کلینیک حرفه ای کمک بگیرید.

هزینه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید به عنوان بهترین کلینیک کاشت ابرو ایران حدود ۴ تا ۵ میلیون تومان می باشد. مه این قیمت از پایین ترین قیمت های ممکن در بین کلینیک های معتبر کاشت مو در تهران می باشد.

کاشت FIT چیست؟

کاشت مو به دو نوع کلی FIT وFUT  تقسیم می شود. این دو روش در فاکتور هایی همچون نحوه ی برداشت، ابزار برداشت، هزینه و.. تفاوت دارند. در روش FIT فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده ، ترجیحاً یک به یک ، برداشته می شوند و به ناحیه ی گیرنده پیوند داده می شوند.  بر خلاف FUT ​​این تکنیک جای زخم خطی در قسمت پشت سر بیمار به جا نمی گذارد.

روش جداسازی فولیکولار (FIT) برای بیمارانی که تمایل دارند مو های خود را کوتاه نگه دارند و یا کمترین میزان درد و خونریزی را تجربه کنند گزینه ی مناسبی است.

در پروسه کاشت FIT  جراح با استفاده از ابزارهای دقیق ، واحدهای فولیکولی منفرد را با بیشترین دقت از ناحیه برداشت جدا می کند. پس از آماده سازی برش در ناحیه گیرنده ، هر واحد به صورت کامل در ناحیه طاسی قرار می گیرد. زاویه و جهت رشد این مو به برش هایی که قبلاً در ناحیه گیرنده زده شده است ، بستگی دارد. دقت در نحوه برش می تواند در زیبایی مو تاثیر زیادی داشته باشد.

در این روش از هیچگونه بخیه ای استفاده نمی شود. بعد از بهبودی  پوست سر معمولاً هیچگونه اثبات روش جراحی نمایان نیست. در کاشت FIT مقدار کل ۸۰۰-۱۰۰۰ واحد فولیکولی در یک جلسه روزانه قابل استخراج و جابجایی است. این موضوع به علت حساسیت و ظرافتی است که در این روش وجود دارد. از همین رو معمولا کاشت FIT تا چند روز ادامه پیدا خواهد کرد. تعداد زیادی فولیکول مو با برداشت از ناحیه بانک مو در این جلسات برداشت می شوند که متأسفانه بیشتر آنها برای کاشت و جایگزینی مناسب نیستند.

Thanks! You've already liked this
No comments