۶ مورد که باید قبل از پدر و مادر شدن حتما بدانید

اگر شما قبلاً دو خط قرمز روشن را در تست بارداری مشاهده کرده اید، ممکن است برای ارزیابی اینکه آیا آمادگی پدر یا مادر شدن را دارید یا خیر، کمی دیر شده باشد. با این حال، زوج هایی که هنوز در فصل ماه عسل و یا آغاز راه هستند، می توانند زمان مناسب داشتن یک نوزاد را خودشان تعیین کنند.

این تصمیم، علاوه بر این که دشوار است، برای هر زوج مهمترین تغییر زندگیشان نیز هست و از این رو باید مورد تفکر دقیق قرار بگیرد.
بنابراین، چگونه می توانید بگویید که شما و شریک زندگیتان آماده پذیرش و انجام چنین مسئولیت باور نکردنی ای هستید، اما در ذهنتان چالش داشته باشید؟

داشتن یک بچه یک تصمیم و انتخاب مشترک است

مهمترین چیزی که باید اطمینان حاصل کنید این است که فرزند شما مبتنی بر یک تصمیم مشترک و بر اساس احترام متقابل به یکدیگر متولد می شود.

البته که شما نمی خواهید کودک را با کسی که واقعاً نمی خواهد فرزند داشته باشد، شریک باشید یا کودکتان با این تفکر رشد کند که هیچ کس او را نمی خواهد. از این رو، قبل از این کار با شریک زندگیتان در مورد تصمیم گیری برای داشتن یک بچه صحبت کرده و توافق حاصل کنید.

کودک مشکلات خانوادگی را حل نمی‌کند

گاهی اوقات ممکن است کودک بتواند از طریق مرکز توجه والدین بودن باعث شود آنها مشکلات خود را ولو به صورت مقطعی فراموش کنند و به نوعی سرپوش بر مشکلات گذاشته شود، اما این نباید دلیلی برای داشتن یک کودک باشد.

هر کودک سزاوار آن است که در خانواده ای زندگی کند که خوشبختی احساس می شود و والدینی داشته باشد که می دانند چگونه می توانند مسائل خود را به تنهایی حل کنند.

در مورد قابلیت‌های‌تان به عنوان پدر و مادر معقول باشید

هیچ والدینی نمی توانند بی خیال باشند، هرچند این یک پدیده نادر است. پوشک عوض کردن، تغذیه و مراقبت های مداوم، شما را خسته خواهد کرد و شما باید توانایی های خودتان را ارزیابی کنید.

اما قبل از اینکه حتی شروع کنید، ناراحت نباشید. به جای نگرانی در مورد اینکه بازتاب عکس های کودکتان در رسانه های اجتماعی چگونه است، با ناکامی های جزئی خود کنار آمده و روی اشتباهات خود تمرکز کنید.

برنامه‌ریزی دقیق اقتصادی داشته باشید

قبل از اینکه اقدام به بچه دار شدن کنید، ضروری است که از توانایی های مالی خود مطلع باشید. کودک شما ممکن است نیاز به هزینه هایی داشته باشد که حتی از حقوق فعلی تان نیز بالاتر است. بنابراین، همیشه هزینه های کودک را برآورد کنید و در صورت ناتوانی فعلاً قید داشتن فرزند را بزنید.

بارداری کابوس شما نیست

در حالی که هیچکس انکار نمی کند که میزان اضطراب و نگرانی این دوران بالاست، اما بارداری یک کابوس نیست. زنان ممکن است ترس از افزایش وزن داشته باشند. خوب، شما می توانید ورزش مناسب را انجام دهید تا آن را کاهش دهید.

خطاب به مردانی که در فکر مدیریت بحران هستند، باید گفت که این حمایت شماست که شریک زندگی شما را آرام می کند. همه چیزی که شما برای داشتن یک کودک نیاز دارید، داشتن یک همسر سالم است. به اوضاع، بیش از حد فکر نکنید.

شما آماده هستید تا حالا در مسئولیت جدیدی به عنوان والد نیز رشد کنید

بیایید با آن روبرو شویم، نوزادان غیرقابل پیش بینی هستند. آنها ممکن است یک لحظه گریه کنند و از طرف دیگر با خنده از خواب بیدار شوند. هیچ کلید و دکمه ای در شما برای کنترل این احساسات وجود ندارد.

بنابراین، شما باید با شرایطی که پیش خواهد آمد، کنار آمده و خود را وفق دهید. هنگامی که به نظر همه چیز از دست خارج می شود، این بلوغ شماست که شما را در مسیر درست هدایت می کند و قادر به مراقبت مطلوب از فرزند شماست.

ما همه داستان های حزن انگیزی راجع به پیر شدن در تنهایی شنیده ایم، زمانی که کسی نیست تا حتی یک لیوان آب به شما داده یا یک جفت جوراب هدیه دهد. اما، به یاد داشته باشید، داشتن یک کودک انتخابی است که فقط توسط شخص شما انجام می شود.

بی هدف صاحب فرزند نشوید و با احتیاط، خواسته ها و آرزوهای خود را در نظر بگیرید. در صورتی که هنوز نگران و مردد هستید، کمی دست نگه دارید، تا حدی آرام شوید و منتظر بمانید تا ایده و انگیزه پدر و مادر شدن، هر دو شما و همسرتان را تحریک کند.

منبع: سرسره
Thanks! You've already liked this
No comments