با وجود پریود شدن امکان دارد باردار باشیم؟

نه امکان ندارد. وقتی باردار هستید پریود نمی شوید. بعضی از زنان در طول بارداری خون ریزی واژینال دارند. حتی بعضی ها می گویند که خونریزی های متناوب دارند که همانند پریود های منظم به نظر می رسد. اما خونریزی واژینال در طول بارداری با پریود شدن متفاوت است.

خونریزی پریودی فقط در زمان های غیر بارداری پیش می آید. هر ماه، رحم شما با دیواره های ضخیم خونی آماده ی دریافت تخم می شود. اگر آن ماه باردار نشوید این بافت ها فرو می ریزد و خونریزی دارید که به آن دوره ی پریودی ماهانه می گوییم.

اما زمانی که تخم در دیواره های رحم جای می گیرد هورمون های بدن باعث می شود بافت خونی برای محافظت از رشد نوزاد سالم بماند. و شما تا زمانی که بارداری تان تمام نشود دیگر پریود نمی شوید.

خونریزی لانه گزینی جفت چیست؟

خونریزی های بارداری به دلایلی متعددی رخ می دهد، که بعضی ها جدی هستند و بعضی ها نه خیلی. بعضی از زنان خونریزی خیلی کم یا لک بینی در هفته ی قبل از موعد پریودی شان دارند و ممکن است به اشتباه فکر کنند که آن پریود شدن است. این خونریزی خیلی کمرنگ تر از خون پریود است و فقط یکی دو روز طول می کشد.

این لکه بینی ها ” خونریزی لانه گزینی ” نامیده می شود چون احتمالا به این دلیل است که تخم تشکیل شده در حال چسبیدن به دیواره های خونی رحم می باشد. اما با این حال دلیل واقعی این خونریزی ها را هیچ کس نمی داند.

شما ممکن است بعد پاپ اسمیر، معاینه واژینال یا حتی بعد رابطه ی جنسی هم لکه بینی داشته باشید. دلیلش این است که در هنگام بارداری خون زیادی در دهانه رحم جریان دارد.

هم چنین خونریزی می تواند نشانه نوعی مشکل باشد مثل عفونت، مشکلات جفت، سقط، بارداری خارج از رحم و … باشد که بسیار خطرناک است. اگر هنگام بارداری متوجه خونریزی شدید خیلی فوری با پزشک تان یا یک ماما صحبت کنید.

بسیاری از زنان که کمی خونریزی در بارداری داشته اند بدون هیچ مشکلی زایمان می کنند اما لازم است برای اینکه مشکلات جدی برایتان پیش نیاید این مشکلات را ارزیابی کنید. اگر خونریزی زیاد یا درد شدیدی دارید و نمی توانید به متخصص مراجعه کنید حتما به اورژانس بروید.

منبع: سرسره
Thanks! You've already liked this
No comments