چگونه به کودک خود کمک کنیم راه رفتن را یاد بگیرد

از ۴ تا ۱۵ ماهگی کودک شما تلاش می کند روی پای خود بایستد و در اطراف منزل شروع به حرکت کردن نماید. در طول این بازه زمانی هیجان انگیز شما می توانید به او کمک کنید با اعتماد به نفس بیشتری گام بردارد. برای این منظور تصمیم گرفتیم در این مقاله روش هایی را معرفی کنیم که به کودک شما کمک می کند بهتر راه برود.

گام اول: نشستن

زمانی که کودک تلاش می کند بنشیند، اولین گام را بری حرکت خود بر می دارد. نشستن به او کمک می کند عضلات خود را تقویت نماید.

سن: ۴ الی ۷ ماه

شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ در این دوران می توانید با او بازی هایی را انجام دهید تا عضلات کوچکش را تقویت نمایید.

گام دوم: چهار دست و پا راه رفتن

مهم ترین چیزی که در این گام باید مدنظر قرار گیرد محافظت از بازوها و پاهای اوست/ او زمانی که بخواهد به راه رفتنش ادامه دهد به چنین مهارت هایی نیاز خواهد داشت.

سن: ۷ الی ۱۰ ماه

شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ به او کمک کنید دور خانه را به راحتی بچرخد و حرکت کند. سپس حرکتش را تحسین نمایید.

گام سوم: بلند شدن

خوب حالا کودک شما قوی تر شده و برای راه رفتن کنجکاوی بیشتری دارد. او تلاش می کند به کمک اسباب منزل خود را بلند کند و به گرفتن دسته مبل یا سایر موارد شروع به حرکت کردن نماید. در این شرایط تلاش می کند بر روی تعادل خود کار کند و اشنایی بهتری با موقعیت ایستاده کسب نماید.

سن: ۸ ماه

شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ به او کمک کنید به آرامی خود را بلند کند و سپس نشانش دهید که چگونه می تواند زانوهایش را خم کند و به موقعیت قبلی باز گردد.

گام چهارم: راه رفتن با کمک شما

خوب حالا با کمک شما تلاش می کند چند گام بردارد. اینکار به او کمک می کند خود را برای گام بعدی که راه رفتن است آماده نماید.

سن: ۸ الی ۹ ماه

شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ با او تمرین کنید. تمرین کردن یک گام کلیدی برای او در این مرحله محسوب می شود.

گام پنجم: ایستادن بدون کمک

در سن ۹ الی ۱۲ ماهگی او تلاش می کند تعادل خود را با راه رفتن حفظ نماید. حالا می تواند بدون کمک شما چند ثانیه بایستد.

گام ششم: راه رفتن

قبل از اینکه کودک بتواند به طور کامل و بدون کمک شما راه برود چندین گام را باید طی کند. بعد از اینکه این مراحل را طی نمود او سعی می کند به راه رفتن ادامه دهد. به خاطر داشته باشید که برخی از کودکان ترجیح می دهند چهار دست و پا راه بروند.

سن: ۱۲ الی ۱۵ ماه

شما چه کاری می توانید انجام دهید: تا جایی که می توانید او را به راه رفتن تشویق کنید. سعی کنید به خاطر راه رفتن به او جایزه بدهید و محیط را برایش آماده سازید.

Thanks! You've already liked this
No comments