آیا اسب تک شاخ وجود دارد؟

مردم در سراسر جهان از اسب‌های تک شاخ‌برداشت‌های گوناگونی دارند و می‌تواند خیلی متفاوت تفسیر شود. برخی بر این باورند چیزهایی مانند اسب با بال و شاخ در بالای سر خود وجود دارد، در حالی که برخی با کلمه اسب شاخدار (unicorn) خنده‌شان می‌گیرد.

تک شاخ معمولا با چیزهایی مانند رنگین کمان و جرقه‌های ستاره‌ای و رنگ‌های مداد رنگی و پاستلی همراه است. بسیاری هم باور دارند که این چیزها تنها ساخته ذهن کودکان است. با این حال، این چیزها واقعی باشند یا فقط تخیلی … هیچ کس به درستی نمی‌داند.

بسیاری از اسطوره‌های باستانی هستند که در مورد پرواز اسب‌ها صحبت می‌کنند و این اسب‌های بالدار معمولا شانس به همراه دارد و یا بیان شده است که جهان را آن گونه که امروز وجود دارد گرد هم آورده‌اند.

علاوه بر این، مردم مجسمه‌های اسب تک شاخ را خریداری می‌کنند و آن را در دکور منزل خودشان قرار می‌دهند و ادعا می‌کنند که برایشان بخت و اقبال و شانس به ارمغان می‌آورد؛ در حالی که دیگران می‌گویند که تک شاخ فقط یک عروسک است و هیچ ربطی به زندگی شما ندارد.

بسیاری از اسطوره‌ها و افسانه‌ها وجود دارند که در مورد تک شاخ و گرد آوردن جهان و آوردن صلح در زندگی صحبت می‌کند. بعضی از آن‌ها از تک شاخ به عنوان یکی از خدایان افسانه‌ای نام می‌برند.

علاوه بر این، آن‌ها بر این باورند که موفقیت و همه چیز در زندگی خود، وابسته به تک شاخ است. برای برخی، هر زمان که چیزی خوب در زندگی اتفاق می‌افتد، می‌گویند که تک شاخ به آن‌ها کمک کرده است.

علاوه بر این، بسیاری از بچه‌های کوچک به تک شاخ به عنوان وسیله‌ای رنگین کمانی نگاه می‌کنند و باور دارند که آن‌ها نیز به آسمان پرواز خواهند کرد و تبدیل به یک اسب شاخدار خواهند شد.

از سوی دیگر، برخی از مردم به طور کامل بر این باورند که تک شاخ‌ها واقعی نیستند و تنها استفاده‌ای فانتزی دارند. آن‌ها تصور نمی‌کنند موجودات این چنینی بتوانند در آسمان پرواز کنند.

بنابراین تک شاخ یک باور است یا یک واقعیت؟

آیا چنین وقایعی مانند پرواز اسب بر روی رنگین کمان درخشان در جهان بالا وجود دارد؟ همه تفکر و اعتقادات خاص خود را دارند اما عجیب این است که برخی ممکن است در مورد وجود موجودات تخیلی احساسات قوی‌تری داشته باشند در حالی که برخی تصور می‌کنند این باورها خنده‌دار و مضحک است.

منبع: فوت و فن
Thanks! You've already liked this
No comments