۱۰ علامتی که نشان می‌دهد شما به همسر خود توجه نمی‌کنید

خانم ها از نظر ابراز احساست و بیان مشکلات موجود، شیوه های خاص و مخصوص به خودشان را دارند. اگر شما متوجه عکس العمل های یک زن نباشید، احتمالا نمی توانید به درستی وارد یک زندگی مشترک شوید. در ادامه با ۱۰ علامتی که نشان می دهد خانم شما احساس می کند به او توجه نمیدکنید را خواهید خواند.

۱ . او به چیزهایی گیر می‌دهد که خیلی مهم نیستند

ممکن است شما کاری را انجام دهید و هیچ مشکل خاص یا مشهودی در آن وجو نداشته باشد. اما همسرتان به چیزی گیر دهد که اصلا مهم نیست و هیچ سود و زیانی برای خانواده شما ندارد.

شما ممکن است احساس کنید که او حساس است و یا نمی تواند تفاوت کارها و مسائل را تشخیص دهد. اتفاقا ممکن است از شما بیشتر از این تفاوت ها، کلیات یا جزئیات سر در بیاورد.

او اگر مشکلی در رابطه شما ببیند و یا بفهمد از قصد یا سهوا به او بی توجهی می کنید، با چنین ترفندهایی احتمالا به جزئیات بیشتر گیر میدهد. (حتی ممکنه خودش متوجه نباشه و کارش اصلا عمدی نباشه)

زنان به برقراری ارتباط نیاز جدی دارند. در صورت عدم توجه، دلایل کوچکی برای ابراز نارضایتی خود دارند که همه آن دلایل یا بهانه ها نیازمند پاسخ صحیح هستند.

به جای اینکه دیوانه شوید، از آن به عنوان فرصتی برای نزدیک شدن به همسرتان استفاده کنید. گیر دادن های نابجا و توجه به جزئیات کم اهمیت معمولاً نتیجه مسائل حل نشده است. ببینید چه چیزی نیازمند تغییر است و چه مساله ای حل نشده است. آن را با کمک همسر خود حل کنید.

۲ . وقتی در آرامش و آسایش هستید او شما را اذیت می‌کند

بله، آقایان آزادی و آرامش را دوست دارند. همه انسان ها همانگونه که به اکسیژن نیاز دارند به آرامش و آزادی نیاز دارند. شاید بیشتر آقایان زمانی که سرگرم بازی کردن، رفتن به استخر، به استادیوم (و یا به قول ایرانی ها صفاسیتی هستند) بیشتر احساس آزادی داشته باشند.

در ساده ترین حالت زمانی که به همسر خود توجه نکنید و یا آنطور که باید با او باشید، وقت نگذارید، او نیز مانع از آسایش شما می شود. او نیز با محدود کردن آزادی شما، سعی دارد که شما را متوجه اشتباهتتان کند.

احتمالا او میداند که شما برای آزادی خود ارزش قائلید و حاظرید سر این آزادی با او معامله کنید. اما نگاه بدی به این قضیه نداشته باشید. این تنها یک راه حل موقت برای جلب توجه شما است و به معنی دشمنی بین شما نخواهد بود.

۳ . اگر کاری یا چیزی برای خود انجام دهید او کاری می‌کند که احساس گناه کنید

تحمیل احساس گناه و عذاب وجدان احتمالاً مؤثرترین مداخله ای است که برای تغییر رفتار شخص دیگر در یک رابطه به کار برده میشود. اگر همسر شما کاری میکند که مدام احساس گناه کنید، باز هم میخواهد به شما بفهماند چیزی درست نیست و میخواهد توجه شما را بیشتر به خود جلب کند.

او ممکن است به شما بگوید که “تو وقت زیادی را برای تعمیر ماشین یا اینترنت می گذرانی. ” او با گفتن این جمله ها سعی دارد با شگرد دیگری و با عمق دیگری به شما بفهماند که نیازمند شما است.

پیدا کردن یک بازه زمانی خوب که با هم وقت بگذرانید و یا فعالیت های مشترک انجام دهید میتواند او را از تنهایی در بیاورد. و حس بهتری را تجربه کند. همسر شما فقط می خواهد سهم منصفانه ای از وقت شما بخواهد. زیرا او شما را دوست دارد. آیا این چیز زیادی است؟

۴ . گاهی اوقات، بدون هیچ دلیلی دعوا راه می‌اندازد

ممکن است فکر کنید که همسرتان واقعاً دوست دارد دعوا کند و استدلالش را به کرسی بنشاند. اما همیشه اینگونه نیست.

اگر میبینید واقعا دلیلی برای دعوا کردن وجود ندارد حتما مساله مربوط به توجه کردن است. همسرتان می کوشد تا با روش های مختلفی به شما بفهماند که از دست شما عصبی است. اگر دعوا کردن را انتخاب کند راه چندان درستی در پیش نگرفته ولی شما میتوانید با کمی تلاش متوجه منظور او شوید و از دلش در بیاورید.

راه حل مناسب این است که اگر کارهایی انجام می دهید که او نمی پسنند و یا با آن ها مشکل دارد را متوقف کنید و کمی پای حرف هایش بنشینید.

او ممکن است احساس کند شما نسبت به آنچه که احساس می کند، یا به بیشتر نیازهایش اهمیت نمی دهید. برای شروع یک مکالمه و گفتگو معنادار فضای مناسبی ایجاد کنید. کاملا بیطرفانه بدون توجه به هیچ چیزی بی طرفانه خود را به او بسپارید.

۵ . او به شما می‌گوید که “دلم همش برات تنگ میشه”

هرچند که اگر برای یک مدت طولانی از یکدیگر دور باشید طبیعی است که دلتان برای یکدیگر تنگ شود. اما اگر کنار هم هستید و او مرتبا ابراز دلتنگی میکند یک جای کار میلنگد. احتمالا باید بترسید. زیرا یا به همسر خود بی توجهی کرده اید یا آنقدر بد شده اید که همسرتان دلش برای چند ماه پیش شما تنگ شده است.

برای او وقت بگذارید تا با او در تماس باشید و مطمئن شوید مخزن عشقش خالی نشده باشد. عشق چیزی نیست که بخواهید در مخزن او بریزید و تا مدت ها هیچ عشقی به او ندهید. زنان هرچقدر توجه ببینند و هرچقدر عشق و محبت دریافت کنند سیر نمی شوند.

۶ . او اغلب اوقات به شما می‌گوید که “تو منو دوست نداری”

عطش و عشق یک زن در زندگی عاشقانه هیچوق به پایان نمیرسد و زنان میتوانند الگوی عشق و محبت باشند. اما اگر کمتر به همسر خود توجه کنید احتمالا برای اینکه به شما تلنگر بزند و به شما بفهماند که نیازمند توجه و عشق بیشتری است از این ترفند استفاده خواهد کرد.

شما باید به او ثابت کنید که به قدری دوستش دارید که تمام زندگیتان را به خاطر او خواهید داد. اما نه فقط با گفتن چند کلمه عاشقانه. او رفتار شما را نیز به همان اندازه زیر نظر دارد.

۷ . از این که شما بیشتر وقت خود را سر کار یا با دوستان‌تان می‌گذرانید حسودی می‌کند

اگر همسرتان به شما بگوید که، بیشتر از آنکه وقتت را با من بگذرانی سرگرم کار و یا دوستانت هستی زنگ های خطر در رابطه شما به صدا در آمده است. هر چند که میتواند نوعی حسودی باشد اما اوضاع میتواند بدتر از این باشد.

چنین حسی (مشابه حسادت) می تواند برای رابطه خطرناک باشد و ممکن است همسر خود را تا حد زیادی عصبانی و ناامید کرده باشید. اگر به او بیشتر بها بدهید و وقتتان را با او بگذرانید میتوانید او را بیشتر خوشحال کنید.

۸ . او می‌خواهد بدون وقفه پیش شما باشد

زن و شوهر باید برای هم وقت بگذارند و با وجود تمام دغدغه ها، کارها و فعالیت های ضروری که هر روز باید انجام داده شوند بهتر است یک مدت زمان خوب را به هم اختصاص دهید. هرچه کمتر وقتتان را با او بگذرانید، او بیشتر میخواهد با شما باشد و برای کم توجهی و نبودن شما بهانه می آورد.

۹ . زمانی که می‌خواهید پیش دوستان‌تان بروید برای شما حرف می‌زند یا به گونه‌ای شما را پشیمان می‌کند

به عبارت ساده تر برای اینکه شما در یک موقعیت خاص جایی نروید شما را تطمیع میکند که بمانید و فکر رفتن را از سرتان بیرون کنید. هرچند که این رفتار واقعا مناسب نیست اما شما مستقیما یا غیرمستقیم در به وجود آمدن این رفتار نقش دارید. احتمالا اخیرا به او کمتر توجه کرده اید و مدتی است از خواسته هایش چشم پوشی شده است.

۱۰ . او فکر می‌کند که اولویت اول شما نیست

اگر ازدواج کردید تقریبا از شما انتظار می رود در بسیاری از موقعیت ها و مراحل زندگی همسرتان را در اولویت قرار دهید. اگر در هر کدام از این موقعیت ها سهل انگاری کنید و یا او را در اولویت های بعدی قرار دهید با مشکل مواجه خواهید شد.

همسر شما از توجه شما و از اینکه او را در اولویت قرار دهید پی به دوست داشتن و عشق شما میبرد. و تمام خلاء هایش با این نکات ساده پر خواهند شد.

برخی از مردها فکر میکنند که میتوانند همسرشان را گول بزنند و در برخی موارد او را در اولویت دوم قرار دهند. غافل از اینکه یک زن میفهمد کجا در اولویت است و کجا نیست.

رفتار و حرکات شما برای احساسات یک زن نقش گوینده را دارد. یعنی شما تنها با زبانتان برای همسرتان صحبت نمیکنید بلکه او رفتار شما را نیز میشنود.

اینکه در تصمیمات زندگی مشترکتان با هم صحبت کنید، با هم تصمیم بگیرید و همه چیز ما باشد به او این اطمینان را میدهد که در بطن زندگی مشترک با شما قرار دارد و همه چیز خوب پیش میرود.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments