اولیت‌های خرید لباس نوزاد دخترانه و پسرانه

ممکن است خیلی ها فکر کنند که خرید لباس نوزاد هیچ دانشی نمی خواهد و فقط از روی سلیقه خودشان لباس انتخاب کنند اما این باور اشتباه است!

انتخاب لباس نوزاد دخترانه یا پسرانه نیازمند دانشتن نکاتی است که در ادامه این مقاله به آنها می پردازیم.

شما برای صرفه جویی در هزینه های خود در خرید وسایل برای نوزاد عزیزتان باید برنامه ریزی داشته باشید و بدانید که وسایل ضروری و غیر ضروری چی چیزهایی هستند و همچنین زمان مناسب برای خرید هر کدام کی است.

در ادامه این مطلب از بی بی شاپینگ به بررسی اولیت های خرید لباس نوزاد دخترانه و پسرانه می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

خرید لباس نوازد را برای بعد از نتیجه‌ی سونوگرافی بگذارید!

اولین چیزی که باید به آن دقت کنید تفاوت های لباس نوازد پسرانه با دخترانه است پس عاقلانه است که خرید خود را برای بعد از نتیجه ی سونوگرافی خود بگذارید.

حتی گاهی بعد از سونوگرافی اولیه و تعیین جنسیت کودک شما ممکن است چند وقت بعد تغییر کند پس عجله نکنید و بعد از اطمینان از جنسیت کودک دلبندتان به سراغ خرید لباس نوزاد بروید.

می توانید قبل از تعیین قطعی جنسیت وسایل ضروری و کلی ای که هر نوزادی به آن نیاز دارد را تهیه کنید اما اگر به فکر خرید یک ست کامل هستید بهتر است صبر کنید و جلوی ذوق و شوق خودتان را بگیرید.

جنس پارچه: یکی از مهم‌ترین نکات!

حتما خودتان بهتر می دانید که نوزاد لطیف ترین و حساس ترین پوست را دارد پس جنس پارچه، نوع بافت و کیفیت آن باید جزو اولین اولویت هایتان باشد.

طی تجربه و دانشی که بدست آمده پارچه ی نخ پنبه یا نخ بهترین جنس برای انتخاب در زمان خرید لباس نوزاد است.

در لباس های تولید کشورمان باید عبارت صد در صد نخ ذکر شده باشد و در نمونه های خارجی عبارت صد در صد Cotton  را باید ببنید.

حواستان به سایز مناسب باشد!

در زمان خرید لباس باید به این توجه داشته باشید که برای چه سایزی لباس می خرید و از هرکدام چند دست تهیه می کنید.

شما ممکن است برای دوران یک ماهگی نوزاد دختر یا نوزاد پسرتان چند دست لباس تهیه کنید اما این لباس ها تا سه ماهگی برایش تنگ و آزار دهنده شوند.

نوزادها معمولا بین یک تا سه ماهگی رشد زیادی دارند و بین سه تا دوازده ماهگی میزان سرعت رشدشان کمتر می شود پس عاقلانه است که هنگام خرید لباس نوزاد برای دوران اول لباس کمتری تهیه کنید و برای شش تا دوازده ماهگی لباس های بیشتری داشته باشید.

همچنین بعد از شش ماهگی تحرک نوزاد بیشتر می شود و ممکن است بیشتر لباس هایش را لک کند پس لباس های بیشتری نیاز دارید.

پوشاندن لباس نوزاد باید آسان باشد

زمانی که هزاران کار روی سرتان ریخته است یا عجله دارید و باید سریع حاضر شوید نمی توانید وقت زیادی برای تعویض لباس نوزاد بگذارید یا وقتی که در مهمانی یا مکان های عمومی مجبور به تعویض لباس نوزاد پسر یا دخترتان هستید.

پس لباس هایی انتخاب کنید که پوشاندن آنها به نوزادتان آسان باشد و همچنین راحت تعویض شود چون ممکن است کودک شما را اذیت کند.

در ادامه چند المان مهم که باید به آنها توجه کنید:

  • یقه گشاد برای لباس نوزاد باعث می شود که پوشاندن لباس برایتان لازم باشد.
  • زیپ و بند های جلوی لباس بسیار راحت تر نسبت به زیپ پشت لباس بسته می شود.
  • لباس هایی انتخاب کنید که قابل شستشو با ماشین لباس شویی باشند.
  • لباس هایی با آستین گشاد انتخاب کنید.
  • همه ی لباس های نوزاد را سفید انتخاب نکنید و ب سراغ رنگ های دیگر هم بروید.

انتخاب پاپوش و کفش برای نوزاد

خرید کفش برای نوازد یکی از شیرین ترین بخش های خرید لباس نوزاد است.

پیشنهاد می کنیم در زمان خرید لباس نوزاد دخترانه یا پسرانه بیشتر از اینکه حواستان به رنگ ها و مدل های دخترانه و پسرانه باشد به جنس کفش گردش هوای مناسب در کفش ها دقت کنید.

در فصل های گرم سال به جای کفش می توانید از پاپوش استفاده کنید که هم سبک و خنک است هم فشار زیادی به پای نوزاد نمی آورد.

خلاقانه انتخاب کنید!

همیشه مرصوم است که برای خرید لباس نوزاد دخترانه به سراغ رنگ صورتی می روند و برای خرید لباس نوزاد پسرانه رنگ آبی را انتخاب می کنند اما شما سعی کنید خلاق باشید و طیف رنگی متنوعی برای دلبندتان انتخاب کنید.

علاوه بر این صورتی و آبی روشن چرک ها و لک های روی لباس را خیلی نشان می دهند و ممکن است خیلی زود مجبور به تعویض آنها باشید.

 

Thanks! You've already liked this
No comments