ویتامین ب ۱۲ برای لاغری

آیا در باشگاه عرق می کنید؟ رژیم راه امتحان کرده اید؟ اما هیچ چیز به شما کمک نمی کند؟ چالش های کاهش وزن می تواند به سبب دلایل مختلف رخ دهد. یک مورد شایع کمبود ویتامین است. پس آیا مطمئنید که همه ویتامین های بدن شما تامین در تغذیه روزانه تان تامین می شود؟

بدن ما به ویتامین ها برای سالم ماندن متکی است. یکی از ویتامین های مورد نیاز برای کنترل وزن ب ۱۲ است. اگر به دنیال کاهش وزن هستید، مصرف مرتب این ویتامین جزو ضروریات به حساب می آید.

ویتامین ب ۱۲ همراه با کاهش وزن، نقش حیاتی را در بدن شما برای تبدیل چربی ها و پروتئین به انرژی ایفا می کند. منابع ب ۱۲، شامل گوشت، ماهی، تخم مرغ، محصولات لبنی می شود. همچنین این ویتمین برای حفظ عملکرد های ضروری مورد نیاز است.

بعضی از عملکرد های ضروری:

  • ایجاد گلبول های قرمز خون
  • تقویت مغز و سیستم عصبی
  • تقویت واکنش ها و عملکرد ایمنی

ویتامین ب ۱۲ در بسیاری از غذاهای روزانه وجود دارد. پس با توجه به نقش این ویتامین در لاغری زیاد نباید نگران مصرف آن بود. البته که افراد با تغذیه محدود تر بیشتر از کمبود ب ۱۲ رنج می برند. این مورد بیشتر برای گیاه خواران و افرادی که پروتئین حیوانی مصرف نمی کنند رخ می دهد.

حتی اگر ویتامین ب ۱۲ را مرتب مصرف می کنید، اگر مرتب این پروتئین ها را مصرف نکنید بدن شما فراوری آن و استفاده کردن از آن را بسیار سخت انجام می دهد.

اگر برای مدت زیادی است که از کمبود ب ۱۲ رنج می برید و این روی لاغری شما اثر گذاشته است هنوز هم شانس برگشت وجود دارد. در این شرایط بدن شما گلبول های قرمز بدن را از دست داده و با کمبود انتقال اکسیژن به بافت های متنوع سر و کله می زند که خود منجر به تضعیف بدن می شود.

لاغری سخت بدون ب ۱۲

کمبود ب ۱۲ مشکلات جدی به وجود می آورد. نشانه های آن می تواند شامل ضعف، خستگی، گیجی، تنگی نفس و دیگر موارد باشد. به علاوه سیستم ایمنی بدن را که مسئول کاهش وزن است بسیار ضعیف می کند.

در هنگام ورزش های هوازی که به کاهش چربی کمک می کند، بدن شما به شدت به گردش خون خوب نیاز دارد. سطح پایین ب ۱۲ باعث می شود تا این تمرین ها به شدت سخت باشد و نتیجه کمتری هم داشته باشد.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments