طرز تهیه راویولی با مغز قارچ

راویولی با مغز قارچ بسیار شیک و خوشمزه است و همه آنهایی که عاشق ماکارونی هستند، از این غذا هم خوششان خواهد آمد. توصیه می‌کنیم آن را با سس آلفردو میل کنید.
تعداد: ۶ نفر
زمان تهیه و پخت: ۳۵ دقیقه

مواد لازم برای تهیه راویولی با مغز قارچ:

ماده غذاییمقدار مورد نیاز
قارچ خشک۱۵ گرم
قارچ تازه خرد شده۱۱۰ گرم
روغن زیتونیک قاشق غذاخوری
جعفری تازه خرد شدهیک قاشق غذاخوری
سیر رنده شدهیک حبه
نمک¼ قاشق چایخوری
فلفل سیاه۱/۸ قاشق چایخوری
زرده تخم‌مرغیک عدد
پنیر موزارلانصف پیمانه
آرد کامل۱٫۵ پیمانه
تخم‌مرغدو عدد
نمک¼ قاشق چایخوری
آبیک قاشق غذاخوری
تخم‌مرغ همزدهیک عدد

طرز تهیه راویولی با مغز قارچ:

قارچ‌های خشک را در یک کاسه آب‌جوش بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه در آن را بگذارید تا خیس بکشند. سپس آنها را آبکش کنید و کنار بگذارید.

در یک تابه متوسط، قارچ‌های تازه را در روغن داغ به مدت ۵ دقیقه تفت دهید تا آب آنها کشیده شود. قارچ‌های آبکش شده، جعفری و سیر را اضافه کنید و آنها را یک دقیقه تفت دهید. سپس از روی حرارت بردارید، نمک و فلفل بزنید.

در یک کاسه متوسط، زرده تخم‌مرغ، پنیر موزارلا و مخلوط قارچ را با یکدیگر مخلوط کنید. روی آنها را بپوشانید و حدود ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

برای تهیه خمیر راویولی، آرد، دو عدد تخم‌مرغ و نمک را داخل مخلوط‌کن با هم مخلوط کنید. در صورت نیاز، یک تا دو قاشق غذاخوری آب اضافه کنید تا فرم خمیری به خود بگیرد. خمیر را توپی کنید و روی سطح آردی ۲ دقیقه ورز دهید تا نرم شود. سپس پلاستیک بکشید و نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

سپس آنها را روی سطح صاف و آردپاشی شده با وردنه باز کنید و به مربع‌های کوچک برش دهید. از مغز قارچ داخل آنها بگذارید. یک لایه مربع دیگر روی آنها قرار دهید و لبه‌ها را فشار دهید تا بسته شوند.

آنها را چند دقیقه در آب جوش بپزید و آبکش کنید و با پنیر دلخواه سرو کنید.

منبع: فوت و فن
Thanks! You've already liked this
No comments