هزینه پرستار کودک در منزل

امروزه نیاز به پرستار و مراقبت در منزل به هر دلیلی وجود دارد. اکثر خانواده ها برای استخدام پرستار کودک در منزل شرایط متفاوتی را با خود مرور میکنند. بنابر شرایط متفاوت، حقوق پرستار کودک در منزل به عواملی مانند محل زندگی، نوع پرستاری و نگهداری از کودک، سن و تعداد ساعت لازم در هفته برای مراقبت از کودک بستگی دارد.

لازم به ذکر است که در اکثر موارد ارائه هزینه پرستار کودک در منزل کاملا دقیق نمی باشد چراکه درخصوص نگهداری و مراقبت یا پرستاری کودک، وظایفی دیگر بجز موارد و نیازهای گفته شده از سمت خانواده یا والدین درخواست میشود.

ضرورت پرستار کودک در منزل

والدین کودک با توجه به مشغله ها چه برای کارهای تمام وقت و بیرون از منزل خود یا حتی نیمه وقت که در هفته تعداد ساعات بیشتری را مجبور به دوری از فرزندانشان هستند. بنابراین نیاز به فردی با تجربه و مهارت های لازم و حتی تحصیلکرده برای مراقبت از فرزند یا کودکان خود دارند.

مهم نیست که دیگران چه فکری می کنند و لازم به توجیه دیگران توسط شما نیست. چراکه ضرورت نیازهای خانواده شما و آرامش زندگی که به تک تک اعضا منتقل خواهد شد، بیشترین اهمیت را دارد. برای استخدام یک پرستار بچه خوب چه بصورت تمام وقت یا نیمه وقت، کافیه الویت های تربیتی و مراقبتی کودکتان و زندگی تان را بسنجید و سپس درجستجوی فردی با مهارت و تجربه باشید. در این مراحل دانستن وظایف پرستار و خواسته های خود برای کودک دلبندتان به همراه آگاهی از قیمت پرستار بچه در منزل با اهمیت و کمک کننده است.

عوامل موثر بر قیمت پرستار کودک در منزل

برای انتخاب پرستار کودک و نوزاد نیاز به شناخت و انتخاب درست است. یکی از این موارد کمک کننده موسسه پرستاری در تهران هست. هریک از این موسسات در سامانه ای جامع به نام آسانیسم برای ارائه خدمات با کیفیت و تسهیل روند انتخاب از میان موسسات بسیار که گاهی تعداد محدودی فقط از آنها را میشناسیم، جمع گردیده اند.

عواملی که در قیمت پرستار کودک در منزل موثرند، به قرار زیر است:

  • پرستار کودک یا مراقب بچه قرار است از چه تعداد کودک مراقبت کند؟
  • داشتن مهارت مراقب و سابقه مراقب و نگهداری در حیطه کار پرستاری
  • دوری یا نزدیکی محل کار به وسایل نقلیه عمومی
  • وظایف مراقب و پرستار در منزل
  • تعداد ساعات کاری
  • تعداد روزهای کاری پرستار کودک در منزل
  • مدرک تحصیلی پرستار

ساعاتی که نیروی پرستار یا مراقب به کودک عزیز شما ارائه خدمت میدهد در هزینه پرستار کودک در منزل تاثیر گذار است. به عنوان مثال: ۸ ساعت در روز، ۱۲ ساعت در روز یا بصورت شبانه روزی و همچنین تمام هفته یا شنبه تا چهارشنبه یا روزهای محدود و … .

بنابراین دریافت حقوق از کارفرما توسط پرستار یا فرد نگهدارنده کودک به این صورت است که: بصورت ماهانه در اخر ماه دریافت می کند یا اگر روزانه و ساعتی و هفتگی بود در پایان کار خود هزینه یا دستمزدش را دریافت می کند.

هزینه پرستار کودک در منزل, قیمت پرستار کودک, حقوق پرستار کودک در منزل, هزینه پرستار بچه در منزل, پرستار کودک درمنزل, عوامل موثر بر قیمت پرستار کودک در منزل, انتخاب پرستار کودک, استخدام پرستار بچه در منزل

چه کسانی به عنوان رایج پرستار یا مراقب و نگهدار کودک هستند؟

مادریاران

مادریاران در واقع خود افرادی با تجربه مادری هستند که کمک حال مادران کم تجربه و بدون تجربه مادری می شوند. بیشتر این افراد به مادران در سال های اولیه کودک کمک کرده و از تجربه آموزش مادر خود در کنار خدماتی چون مراقبت از نوزادان و خردسالان، آشپزی، انجام امور منزل، مرتب کردن و تعویض لباس کودکان، بازی کردن و سرگرم کردن آنها استفاده می کنند.

کودکیار

کسی است که علاوه بر مراقبت از کودک؛ در امور درسی، انجام بازی‌هایی برای افزایش خلاقیت کودک، افزایش مهارت‌های کودک به مادران کمک می‌کند. این حوزه کاری این افراد تخصصی‌تر شده و تحصیل کرده هستند. توجه دقیق کودک یاران بر تغذیه، سطح درسی و تربیت کودک باعث می‌شود تا از میزان نگرانی‌های مادران کاسته شود.

امروزه با توجه به شرایط جامعه برخی از والدین درخواست نیروی کمک درسی برای فرزند خود در کنار آموزش ها یا امور منزل را دارند. باید گفت که هر یک از این موارد درواقع بر عهده یک فرد می باشد و کمتر پیش می آید که کسی که در دروس فرزند شما همراه است هم امور منزل را انجام دهد.

این نکته حائز اهمیت است که خانواده ها نبایستی برای امور منزل خود دنبال شخصی باشند که از این امور برآید در کنارش هم از کودکان دلبندشان مراقبت کنند! این نکته این را بیان میکند که شما ه عنوان والدین بایستی الویت مراقبت از کودک و نگهداری و رسیدگی به امور خود کودک و تربیتش را مد نظر داشته باشید و نهایتا برای امور دیگر فرد دیگری در همان تخصص را ار موسسات درخواست نمائید.

پرستار بیمار

برخی خانواده ها از بیماری فرزند عزیزشون رنج میبرند و با گذشت زمان تنهایی قادر به رسیدگی به امورعادی یا تخصصی بیماری کودک خود نیستند. در این خصوص حضور یک پرستار کودک در منزل دارای مهارت های تخصصی و مرتبط با بیماری کودک بسیار کمک کننده است.

برخی دیگر از پرستاران در حین ارائه‌ی خدمات مراقبتی از کودک، آموزش‌هایی از قبیل نقاشی، موسیقی و زبان و… به کودک می‌دهند. بنابراین تمام موارد همه سبب افزایش قیمت پرستار بچه در منزل خواهد شد.

مزایای داشتن پرستار کودک در منزل, کاهش استرس مادران با وجود پرستار کودک, هزینه پرستار کودک در منزل, قیمت پرستار کودک, حقوق پرستار کودک در منزل, هزینه پرستار بچه در منزل, پرستار کودک درمنزل, ضرورت پرستار کودک در منزل

مزایای داشتن پرستار کودک در منزل چیست؟

• تمرکز روی فرزندان خود
• کاستن فشار از روی دوش مادران
• کاهش استرس های روزانه مادران
• پرستار بچه برای شما راحتی را به ارمغان می آورد
• یک پرستار بچه می‌تواند یک همدم و همراه عالی برای مادران باشد
• افزایش کارایی والدین

Thanks! You've already liked this
No comments