تعمیرات لوازم خانگی را به چه کسی بسپاریم؟

تعمیرات لوازم خانگی باید توسط تکنیسین‌هایی انجام شود که در این کار تخصص، مهارت و تجربه کافی دارند. تعمیرات شامل عیب یابی، تعویض قطعات و سرویس کامل لوازم خانگی الکترونیکی است. تعمیرات لوازم خانگی نسبت به خرید مجدد آن مقرون به صرفه تر است. از سوی دیگر می دانید که وسایل و دستگاه های شما چه ویژگی دارند و چطور از آنها استفاده کنید.

البته باید وسایل و لوازم خانه را به دست کسانی بسپارید که در این کار تخصص کافی دارند. برای انتخاب یک مرکز تعمیر وسایل منزل معیارهای زیر را در نظر داشته باشید:

داشتن تخصص کافی در عیب یابی لوازم خراب

یکی از مهم ترین معیارها برای انتخاب تکنیسین های تعمیرات لوازم خانگی باید به میزان تخصص آنها توجه کنید. در غیر این صورت وسایل و لوازم خانه به دست کسانی سپرده می شود که بعد از مدتی مجددا به تعمیر نیاز دارند.

توانایی عیب یابی لوازم خانگی به تخصص زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر لوازم مختلفی در خانه استفاده می شود که از جمله می توان به تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی، کولر گازی و … اشاره کرد. وقتی هر یک از این وسایل خراب شود، تکنیسین ها باید آنقدر مهارت داشته باشند که بر حسب نوع لوازم خانگی، مشکلات آنها را پیدا و برطرف کنند.

به روز بودن مراکز تعمیرات لوازم خانگی

یکی از مهم ترین معیارها برای تعمیر لوازم خانگی بروز بودن متخصصان و تکنیسین هاست. لوازم خانگی هر روز در حال پیشرفت و بروزرسانی هستند. سازندگان این لوازم هر چند وقت یکبار محصولات جدیدی را وارد بازار می کنند. این محصولات جدید کارایی متفاوتی نسبت به نسخه های قبلی دارند. گاهی در آنها از قطعات جدیدی استفاده می شود و یا قطعات قبلی تغییر می کنند.

همچنین ممکن است سیستم لوازم خانگی جدید با انواع قبلی متفاوت باشد. پس یک تکنیسین تعمیرات لوازم خانگی باید بتواند با تغییرات جدید لوازم خانگی پیش برود.

تعمیر لوازم منزل طبق برند

یکی دیگر از مهم ترین معیارهای تعمیرات برای لوازم منزل، داشتن مهارت کافی در شناخت برندهای مختلف است. هر یک از برندها برای ساخت محصولات خود از قطعات و سیستم متفاوتی استفاده می کنند. مثلا تعمیر جاروبرقی سامسونگ تکنولوژی خاصی دارد که تعمیرکار متخصص تعمیر آن را بلد است. برای انتخاب مرکز تعمیر لوازم خانگی باید به سراغ چنین مراکزی بروید. در واقع باید کارکنان چنین مراکزی توانایی شناخت سیستم و قطعات انواع برندها را داشته باشند.

داشتن خلاقیت در تعمیر لوازم منزل

یکی دیگر از معیارهای انتخاب یک مرکز جهت تعمیرات وسایل منزل، داشتن خلاقیت کارکنان این مراکز است. گاهی دستگاه هایی وجود دارد که قطعات آنها به دلایل مختلفی در بازار موجود نیست. یک تعمیرکار حرفه ای به نحوی لوازم خانگی را تعمیر و از قطعات دیگری استفاده می کند که هیچ آسیبی به دستگاه نرسد.

استفاده از قطعات برندهای متفاوت برای دستگاه های خراب می تواند گاهی مفید باشد. به شرط اینکه تعمیرکار برای انتخاب قطعات مهارت و خلاقیت کافی داشته باشد.

سرعت بالا در تعمیر لوازم خانگی

یکی دیگر از مهمترین معیارهایی که برای تعمیر لوازم خانگی باید به آن دقت داشته باشید، سرعت بالا در عیب یابی و تعمیر است. اگر تکنیسین در کار خود مهارت و تخصص کافی داشته باشد، با سرعت بالا می تواند دستگاه را بررسی کرده و عیب آن را پیدا کند. از سوی دیگر اگر به سراغ یک مرکز می روید باید برای هر لوازم خانگی یک متخصص استخدام کند تا پاسخگوی مشتریان باشد.

گاهی پیدا کردن برخی از قطعات در بازار زمانبر است. اما در مراکزی که سرعت العمل بالایی دارند، قبل از دریافت سفارشات، قطعات را در انبار نگهداری می کنند و یا با دسترسی به برخی از فروشگاه های قطعات، کار شما را انجام می دهند.

هزینه منصفانه برای تعمیر لوازم خانگی

در مراکزی که به طور اختصاصی در زمینه تعمیرات وسایل منزل فعالیت دارند، قیمت ها و هزینه ها کاملا منطقی و منصفانه است. در واقع برحسب مشتری و یا دلبخواهی هزینه و دستمزد تعمیر وسایل را تعیین نمی کنند. از سوی دیگر قبل از تعمیر کامل برحسب نوع خرابی لوازم، میزان هزینه قطعات و دستمزد تعمیر کار، به شما فاکتور می دهند. سپس می توانید بر حسب مقرون به صرفه بودن تعمیر یا تعویض وسایل تصمیم بگیرید.

استفاده از قطعات اورجینال و اصلی

درستکار بودن تعمیرکاران لوازم خانگی یکی از مهم ترین معیارها برای انتخاب است. در واقع تعمیرکار باید برای برطرف کردن خراب وسایل از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کند. به هر حال آنها به اصل یا تقلبی بودن قطعات تسلط کافی دارند. برای مثال استفاده از قطعات غیر اصل برای تعمیر کولر گازی سامسونگ موجب خرابی زودتر و ایجاد مشکل برای دستگاه شما می شود. داشتن انصاف و رعایت اصل امانتداری یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین مراکز تعمیر لوازم منزل است.

قطعات تقلبی بعد از مدتی مجدد خراب می شوند و هزینه دیگری را بر دوشتان می گذارند. به جای اینکه چند بار برای تعمیر لوازم خانه اقدام کنید، تنها یکبار به مراکز معتبر مراجعه کرده و وسایل خود را با قطعات اورجینال تعمیر کنید.

داشتن ضمانت برای تعمیر وسایل

اگر به سراغ تعمیرکار وسایل خود می گردید، به این نکته دقت داشته باشید که باید در ازای پرداخت هزینه های تعمیر، ضمانتنامه دریافت کنید. مراکزی که در ازای کار خود ضمانتنامه به شما دهند، شما را بابت هزینه ای که پرداخت می کنید، مطمئن می کنند. چنین مراکزی مشخص است که در کار خود تخصص کافی دارند و از سوی دیگر با تسلط بر تعمیر و استفاده از قطعات اصلی و اورجینال وسایل و لوازم خانگی را به طور کامل تعمیر می کنند.

تسلط کامل بر اجزای مکانیکی لوازم

وقتی از تعمیرات لوازم خانگی صحبت می کنیم یعنی تکنیسین باید بتواند تمامی اجزا و قطعات دستگاه ها را به طور کامل بشناسد. تسلط کامل بر قطعات مهمی مثل برد الکترونیکی ضرورت دارد. در بهترین مراکزی که در این زمینه فعالیت دارند، تکنیسین هایی فعالیت دارند که تمامی قطعات را می شناسند.

نصب وسایل و دستگاه هم جزئی از تخصص تکنیسین ها و تعمیرکاران لوازم خانگی است. چرا که برخی از این وسایل بعد از تعمیر باید نصب شوند.

در پایان

اگر به دنبال یک تعمیرکار حرفه ای برای رفع خرابی وسایل و لوازم خانگی خود هستید، تمامی معیارهای گفته شده را در نظر بگیرید. تخصص، مهارت، تجربه، تعیین هزینه منصفانه و بروز بودن برای تعمیر دستگاه اهمیت زیادی دارد.

Thanks! You've already liked this
No comments