طرز تهیه کوفته تبریزی خوشمزه

وقت آن رسیده است که با یکی از محبوب‌ترین غذاهای شمال غربی کشور آشنا شوید. در این مقاله دستور پخت کوفته تبریزی را یاد خواهید گرفت.

مواد لازم برای تهیه کوفته تبریزی:

ماده غذاییمقدار مورد نیاز
گوشت چرخ کرده۸۰۰ گرم
لپه۳۰۰ گرم (پخته)
برنج۲ قاشق غذا خوری (پخته)
پیاز۳ عدد بزرگ
تخم مرغ۳ عدد
آلو۳ عدد
روغن۲ قاشق غذاخوری
ربیک قاشق غذا خوری
نمک و زردچوبه و فلفلبه مقدار دلخواه

طرز تهیه کوفته تبریزی:

لپه را پخته و چرخ می کنیم یکی از پیاز ها را رنده کرده و با گوشت چرخ کرده مخلوط و لپه چرخ شده و برنج را که قبلن پختیم و یک عدد تخم مرغ و نمک و زردچوبه و وفلفل را به آن اضافه می کنیم.

همه مواد را با هم مخلوط کرده و خوب له می کنیم.

برای اینکه کوفته خوب و نرمی داشته باشیم و باز نشود، باید خوب کوبیده شود. (با میکسر این مواد خیلی خوب و یکدست کوبیده و مخلوط می شوند)

دو عدد از تخم مرغ ها را میپزیم تا سفت شود و پوست کنده برای داخل کوفته ها آماده می کنیم. سه عدد آلو را هم قبلن در آب می خیسانیم.

از مخلوطمان گلوله ای به اندازه یک پرتقال بزرگ بر میداریم و میان آن را باز می کنیم یکی از تخم مرغ ها را داخل آن می گذاریم و گلوله را با دست خوب گرد می کنیم که روی تخم مرغ پوشیده شود.

داخل یکی دیگر از گلوله ها را سه عدد آلو را می گذاریم و روی آن را می پوشانیم (دو عدد از کوفته های من تخم مرغ ویکی آلو دارد. از مغز گردو هم می توانیم برای داخل کوفته استفاده کنیم)

البته من مقداری سبزی شامل تره مرزه وریحان هم به مایع کوفته اضافه می کنم که خیلی خوش عطر ش میکنه برای این مقدار مواد تقریبا یک فنجان سبزی خشک.

منبع: آلامتو
Thanks! You've already liked this
No comments