بررسی جامع فیلر بهتر است یا بوتاکس

سوال جنجال برانگیز فیلر بهتر است یا بوتاکس، هنوز هم بالاترین سرچ اینترنتو به خودش اختصاص داده و این موضوع نشون میده که هنوزم بعضی از افراد نمیدونن باید فیلرو انتخاب کنن یا بوتاکس!

فیلر بهتر است یا بوتاکس (نگاه مقایسه‌ای)

وقتی بدونیم که هر کدوم از فیلر و بوتاکس چی هستن و چیکار میکنن، خودمونم میتونیم تا حدی جواب سوال فیلر بهتر است یا بوتاکس رو بدیم! هزینه تزریق فیلر زیر چشم و عموامل تاثیر گذار بر آن در لینک قبل میباشد.

بوتاکس یه نوع آرامبخشه که به صورت عضلانی استفاده میشه و از باکتری ساخته شده. بوتاکس خیلی وقته که تو بازار وجود داره و وظیفه اصلیش اینه که بتونه اختلالات عصبیو درمان کنه البته منظورمون اختلال عصبیه که باعث میشه عضله ها ضعف پیدا کنند. روشی که بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک صورت استفاده میکنه به صورت دینامیکه . حالا یعنی چی؟ یعنی بوتاکس نزدیکی عضله هایی که چین و چروک شدنو شل یا فلج میکنه و اینکار باعث میشه که چین و چروک بیشتر نشه و به نوعی کاهش پیدا کنه. مثلاً از بوتاکس زمانی که یه سری خطوط ظریف روی پوسته و احتمالاً به خاطر شکست کلاژنه استفاده نمیشه. تزریق با بوتاکس حدوداً چند دقیقه طول میکشه و بعد دو هفته اثرش دیده میشه. قیمت فیلر بینی در لینک قبل موجود میباشد.

برای اینکه جواب سوال ” فیلر بهتر است یا بوتاکس” رو بدیم باید فیلرو هم بشناسیم. فیلر یه نوع پرکننده است پس اثر شل کنندگی و فلج کنندگی نداره. از فیلر برای پر کردن لب و گونه و این موارد استفاده میشه. اگه روی پوست شما اسکارهایی دیده بشه فیلر میتونه گزینه خوبی باشد. اما مثلاً از فیلر برای حجم دادن به سینه استفاده نمیشه. فیلر و بوتاکس هر دوتاشون تزریقی هستن.

فیلر بهتر است یا بوتاکس (بررسی تاثیرگذاری)

طبق گزارشاتی که از سوی آکادمی پزشکام متخصص چشم در آمریکا یعنی AAOS به دستمون رسیده، بوتاکس تونسته برای خیلی از افراد نتیجه بخش باشد. اما یکی از موضوعاتی که در خصوص بوتاکس دیده میشه اینکه برای بعضی از افراد اثربخش نیست و این موضوع به خاطر یه سری فاکتورهای بدنی افراده و اهمیت زیادی داره. اما در مورد فیلر این موضوع کمتر دیده میشه چون ژل هایی که در فیلر استفاده میشه دقیقاً همون بافت پوست و بدن هستن و سطح سازگاری خوبی رو در نظر می گیرن. اثر فیلرها طولانی تره این مقایسه با بوتاکس صورت گرفته اما هر دو مورد نیاز به تزریق مجدد و تکرار دارن. تزریق تزریق ژل به باسن و نکات آن در لینک قبل میباشد.

فیلر بهتر است یا بوتاکس ( از نظر عوارض)

بسیاری از افرادی که بوتاکس کردن این اعتقادو دارن که درگیر سردرد شدن و این سردرد بعد از بوتاکس براشون پیش اومده و بعضیام میگن سر دردمون خوب شده! اما افتادگی پلک یکی از مشکلاتی که در مورد بوتاکس دیده میشه واسطه همینه که فیلر گزینه مناسب تری برای اطراف چشم محسوب میشه. قرمزی و تحریک چشم از عوارض دیگه بوتاکسه که شاید در فیلر کمتر دیده بشه. کسایی که میدونن عضلات صورتشون ضعیفه و یا مشکلات پوستی دارن نباید سراغ بوتاکس برن. همینطور افرادی که درگیر بیماری مولتیپل اسکلروز هستن هم معمولاً در استفاده از بوتاکس نتیجه ای نمیگیرن.

از اونجایی که قراره دقیق بررسی کنیم که اثرگذاری فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ یکی از موضوعاتی که مدنظره، عوارض فیلره. فیلر برای بعضی از افراد آلرژی ایجاد میکنه همینطور یه سری عوارض داره که باعث عفونت و خارش و قرمزی میشه اما زخم های ایجاد شده بسیار کمه. و درد خفیف و تورم بعضی از عوارض فیلره اما کمتر از دو هفته از بین میره و مشکلی نداره.

فیلر بهتر است یا بوتاکس ( هزینه‌ها)

اینکه فکر کنین کدوم یکی از فیلر و بوتاکس در دسترس تره، باید بهتون بگیم که هر دوی این محصولها در دسترس هستن و مشکلی براشون وجود نداره پس نگران این موضوع نباشین. یه موضوع دیگه اینکه از نظر هزینه بستگی داره کدوم پزشک رو انتخاب کنین، موادی که استفاده میکنین از چه برندی باشه و چه میزان حجم برای شما در نظر گرفته بشه. اما اینکه فیلر یا بوتاکس تحت پوشش بیمه درمانیه کاملاً شایعست و هیچ بیمه ای این موارد رو پوشش نمیده پس گول این تبلیغات رو نخوریم.

به طور کلی اگر بخوایم براتون مقایسه هزینه ای داشته باشیم و بگیم که فیلر بهتر است یا بوتاکس و کدوم ارزونتره! باید گفت که بوتاکس نسبتاً ارزونتر از فیلره، شاید این موضوع به خاطر تقاضای زیاد برای فیلر باشه. هزینه فیلر بیشتر بستگی به موادی که استفاده میشه داره و بعضی از فیلرها واقعا گرون هستن و البته طول عمر خیلی زیادی دارن.

فیلر بهتر است یا بوتاکس (مرور کلی)

میدونم بازم تا اینجا با خودتون میگین هنوز نمیدونم بوتاکس برام بهتره یا فیلر! با یه مرور کلی بهتون میگیم که نتیجه فیلر بلند مدت تر از بوتاکسه یعنی زمان تکرار فیلر دیرتر از بوتاکسه. اما شاید عوارض جانبی فیلر به نسبت بوتاکس بیشتر باشه. گاهیم دیده میشه که برای برطرف کردن عیب صورت از هر دو تا روش به صورت ترکیبی استفاده میشه تا نتیجه بهتری ایجاد بشه. مثلاً برای پیشانی و خط لبخند بوتاکس گزینه خوبیه اما برای پر کردن زیر چشم و لب استفاده از فیلر میتونه اثرگذارتر باشه همینطور برای گونه هر دو گزینه بسته به نوع گونه و فضای صورت میتونه طبق نظر پزشک مناسب باشه و شمارو به نتیجه دلخواهتون برسونه و زیباتر بشین.

Thanks! You've already liked this
No comments