نکاتی برای خرید تاج گل تسلیت زیبا و اثرگذار

امروزه استفاده از تاج گل در مراسم مختلف مانند مراسم ختم و ترحیم و همچنین مراسم افتتاحیه نمایشگاه ها و فروشگاه ها بسیار باب شده و محبوبیت زیادی دارد.
خرید دسته گل مناسب و یا تاج گل برای مراسم ، نیاز به اطلاعات اولیه ای دارد تا بتوانید گلی زیبا و متفاوت بخرید . 

مناسب ترین تاج گل برای مراسم ترحیم

با توجه به اینکه گل ها تاثیر زیادی در روحیه افراد دارند ،  در هنگام تشییع جنازه و مراسم ختم نیز برای تلطیف روح بازماندگان از گل استفاده می شود که این گل ها می توانند در قالب تاج گل یا سبد گل انتخاب دیزاین شده و به مراسم برده یا فرستاده شوند .
انتخاب گل یکی از اصلی‌ترین چیزهایی است که در هنگام خرید تاج گل باید به آن دقت شود.
گل ها با توجه به نماده های خاصی که دارند و پیام های ویژه ای که منتقل می کنند علاوه بر اینکه یکی از زیباترین هدایا برای ابراز همدردی هستند ، لطافت خود را به فضا و اطراف نیز منتقل می‌کنند.
مناسب ترین گل ها برای قرار گرفتن در تاج گل ترحیم گل هایی مانند داوودی ، گل آنتوریوم ، گل گلایل ، گل رز و… می باشند .
اما به دلیل آنکه فضای مراسم ترحیم غمناک است بهتر است از رنگ‌های خنثی این نوع گل ها در تاج گل ترحیم استفاده شود.
در هنگام انتخاب گل برای تاج گل ترحیم باید گل هایی را انتخاب کنید که طراوت و تازگی داشته و زود پژمرده نمی شوند.
در غیر این صورت تاج گل شما در ابتدای مراسم پژمرده شده و زیبایی و جذابیت خود را از دست می دهد.
تاج گل مناسب برای ترحیم تاج گلی است که اسفنج‌های آن با آب خیس شده و رطوبت دارند به این صورت از پژمردگی گل ها جلوگیری می شود .

تاج گل ترحیم کوچک

تاج های گل از انواع مختلفی که شامل تاج‌های گل کوچک ، بزرگ و متوسط می باشند ، تشکیل شده اند.
در صورتی که قصد دارید از یک تاج گل کوچک برای حمل و نقل آسان به مراسم عزاداری و ترحیم استفاده کنید می‌توانید یک تاج گل یک طبقه که ارتفاع آن نیز کم است ، سفارش دهید .
در صورتی که در انتخاب نوع گل و چیدمان آن ها در تاج گل نیز حساسیت به خرج دهید یک تاج گل ترحیم کوچک و زیبا خواهید داشت.

تاج گل ارزان

با توجه به اینکه پایه های تاج‌های گل علاوه بر یک طبقه بودن به صورت دو طبقه و سه طبقه نیز تزیین می شوند ، برای خرید یک تاج گل ارزان می توانید از نوع یک طبقه آنها استفاده نموده و یا از گل هایی که نسبت به سایرین قیمت کمتری دارند انتخاب کنید.
گل های زیادی وجود دارند که علاوه بر قیمت پایینی که دارند ، دارای طراوت و شادابی زیادی بوده و مناسب برای قرارگیری در تاج‌های گل می باشند و باعث زیبایی بخشی به تاج ‌گل می‌شوند.
تاج های یک طبقه علاوه بر مناسب بودن قیمت به صورت مدل های مختلفی همچون دایره ، بیضی و اشکال دیگر قابل دیزاین بوده و به دلیل سادگی که دارند بیشتر مناسب مراسمات عزا می باشند .

سبد گل ترحیم

علاوه بر تاج گل در مراسمات عزا و ختم می توان از سبد گل ترحیم نیز استفاده نموده و همدردی خود را با صاحبان عزا ابراز کنید.
در هنگام انتخاب و خرید سبد گل ترحیم ابتدا باید به جنس سبد دقت نموده و آن را از نوع مرغوب انتخاب کنید.
سبدهای مرغوب علاوه بر دوام و ماندگاری بالا باعث زیبایی و جذابیت سبد نیز می شوند.
به طور کلی سبدهای گلی که برای مراسم ترحیم استفاده می‌شوند به صورت رومیزی ، یک طبقه یا چند طبقه می باشند ، اما بهترین نوع برای مراسمات ختم و عزا سبدهای ساده‌ و شکیلی هستند که برای عرض تسلیت مناسب هستند.
توجه به گل آرایی و دیزاین گل ها درون سبد یکی دیگر از نکاتی است که هنگام خرید سبد گل ترحیم باید به آن توجه کنید.
بهتر است درون سبد از گل های تازه و با طراوت استفاده شده و از انتخاب گل های مصنوعی که به مدت طولانی ماندگاری دارند و می توانند تداعی کننده خاطرات ختم برای خانواده متوفی باشند خودداری شود.
نوع گل های به کار رفته در درون سبد گل ترحیم نیز همانند تاج گل اهمیت زیادی داشته و توسط آنها می توان پیام های خاصی را منتقل نمود.
شما می توانید درون سبد گل ترحیم تنها یک نوع گل خاص قرار داده و یا ترکیبی از گل ها همانند گل رز، لیلیوم ، داوودی و ژربرا قرار دهید.
اما نکته ای که در هنگام قرار دادن ترکیبی از گل ها درون سبد گل ترحیم باید به آن دقت کنید ، ترکیب رنگ گل ها می باشد .
استفاده از رنگ های شاد گل در سبد گل برای عرض تسلیت خیلی مناسب نیست و بهتر است بیشتر از رنگ های خنثی همچون سفید و صورتی استفاده شود.

منبع: فست گل
Thanks! You've already liked this
No comments