آشنایی با مراحل کاشت مو به روش FIT

موی پر پشت و خوش حالت بی‌شک نقش مهمی در زیبایی هر فرد دارد، به همین علت خانم‌ها و آقایان برای درمان طاسی و کم پشتی به درمان کاشت مو روی می‌آورند. زیرا مو باعث می‌شود تا سن فرد جوان‌تر و شاداب‌تر نشان داده شود و طبیعتا فرد اعتماد به نفس بیشتری در روابط اجتماعی خود داشته باشد. اگر شما هم به دنبال راه حلی برای درمان طاسی و یا کم پشتی موهای خود هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. ما در ادامه قصد داریم بیشتر درباره کاشت مو به روش FIT صحبت کنیم و در انتها نیز مرکزی معتبر برای کاشت مو را معرفی خواهیم کرد که توانسته در طی مدت فعالیت خود خدمات بسیار خوبی را به مشتریان ارائه نماید.

کاشت مو به روش FIT

کاشت موی طبیعی یک درمان قطعی برای کم پشتی مو و یا طاسی سر به شمار می‌آید و این روش درمانی تنها به کاشت مو روی سر خلاصه نمی‌شود و خانم‌ها و آقایان می‌توانند علاوه بر سر، برای ابروی خود نیز اقدام به کاشت ابرو نمایند تا ابروهای زیباتر و پر پشت‌تری داشته باشند. همچنین بسیاری از آقایان که ریش کم پشتی دارند، می‌توانند با استفاده از روش FIT که یکی از بهترین روش‌های کاشت مو در حال حاضر به شمار می‌آید، اقدام به کاشت موی صورت نمایند. در ادامه ما به معرفی روش کاشت مو FIT خواهیم پرداخت و روش انجام این عمل را مرحله به مرحله شرح خواهیم داد.

مراحل انجام کاشت مو به روش FIT

در مرحله اول شما نیاز به یک جلسه ویزیت بالینی در کلینیک معتبری که از این روش برای کاشت مو استفاده می‌نماید، خواهید داشت تا پزشک متخصص بتواند با بررسی‌های لازم مشخص نماید آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر. دیگر آن که در روز مشاوره بالینی پزشک تشخیص می‌دهد که آیا بانک موی شما از توانایی لازم برای انجام هر یک از روش‌های کاشت مو و یا روش FIT که مد نظر ماست، برخوردار است یا خیر تا بتواند بهترین روش را برای شما در نظر بگیرد.

آزمایش‌های لازم انجام شده و زمانی تعیین می‌شود تا در روز مقرر شما به کلینیک مراجعه کنید تا کاشت مو برای شما انجام پذیرد.

در مرحله دوم متخصص پس از انتخاب کاشت مو به روش FIT برای شما آزمایش‌هایی را در نظر خواهد گرفت تا با انجام آن‌ها مشخص شود شما از نظر جسمانی آمادگی انجام این عمل را دارید یا خیر؟ انجام یک آزمایش خون می‌تواند این شرایط را روشن نماید.

در روز انجام عمل کاشت مو متخصصان این حوزه طراحی محل کاشت مو را انجام داده و اگر طاسی سر شما منطقه وسیعی دارد اولویت با کاشت مو در قسمت بالای پیشانی و جلوی سر است. پس از این از یک پانچ گرد کوچک استفاده می‌کنند تا بتوانند واحدهای فولیکولی مو را از ناحیه‌‌ی بانک مو استخراج نمایند و آن را به قسمت‌هایی که دچار کم پشتی یا طاسی شده است انتقال دهند. هر واحد مو که گرافت نامیده می‌شود و از ناحیه متراکم خارج می‌شود شامل یک تا چهار تا مو می‌شود که این مورد نیز به پر پشت بودن آن بخش از سر بستگی خواهد داشت.

برای استخراج واحدهای فولیکولی نیز پزشک به کمک ابزاری به نام پانچ، سوراخی را روی پوست ایجاد می‌کند که این سوراخ، فولیکول را از پوستی که کنار آن قرار دارد جدا کرده و سپس به کمک یک انبر فولیکول از داخل پوست بیرون خواهد کشید. این عمل بارها تکرار می‌شود تا پزشک بتواند به بانک گرافتی که نیاز دارد دسترسی پیدا نماید.

فولیکول‌هایی که از ناحیه پرپشت سر شما استخراج می‌شوند در محیطی ایزوله قرار گرفته و روی پوست سر کاشته می‌شوند.

شاید این سوال برای بسیاری از افراد پیش آید که آیا در روش کاشت مو به صورت FIT نیز امکان درد و خونریزی وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت چه در مرحله استخراج فولیکول‌ها و چه در مرحله کاشت، عمل با استفاده از بی حسی موضعی و سدیشن انجام می‌شود و شما درد و خونریزی نخواهید داشت و نکته مهم اینکه عمل FIT بدون بخیه انجام می‌شود.

چرا روش کاشت مو FIT بهترین درمان شناخته شده است؟

همان طور که پیشتر اشاره کردیم FIT روشی است برای درمان قطعی و دائمی ریزش مو، بنابراین تمامی افرادی که از روش‌های مختلف دیگر استفاده کرده و نتیجه‌ای دریافت نکرده‌اند، می‌توانند چه برای درمان کم پپشتی و چه برای درمان طاسی سر از اندازه های کم و سکه‌ای گرفته تا طاسی بخش‌های زیادی از سر، کاشت مو به روش FIT را به عنوان درمان نهایی انتخاب نمایند.  دلیل دیگری که باعث شده کاشت مو به روش FIT در بین افراد محبوبیت بیشتری پیدا کند، حالت کم تهاجمی و بدون دردسر آن است.

به جهت آن که در یک جلسه و طی مدت زمان بین ۴ تا ۸ ساعت، بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بخیه انجام می‌شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و فرد می‌تواند پس از انجام عمل کاشت مو تحت یک سری مراقبت‌ها به کارهای روزانه خود بپردازد.

برای انجام کاشت مو به روش FIT به کدام مرکز مراجعه کنیم؟

برای پیدا کردن یک مرکز کاشت مو مناسب بهتر است ابتدا نمونه کارهایی که توسط آن مرکز انجام شده را از نزدیک ببینید. به عنوان مثال دیدن موی افرادی که حدودا چند ماه تا یک سال پیش تحت عمل کاشت مو قرار گرفته‌اند، می‌تواند در انتخاب شما نقش مهمی داشته باشد. اینکه کار کاشت با کیفیت و تراکم بالایی صورت گرفته باشد و نتیجه خوبی حاصل شده باشد، به شما کمک می‌کند تا تصمیم درست تری بگیرید.

همچنین باید مراقب باشید تا به دنبال تبلیغاتی که در شبکه‌های مجازی صورت گرفته دست به انتخاب مرکز کاشت مو نامعتبر نزنید، زیرا بسیاری بدون داشتن مدرک معتبر، روش‌های مختلف کاشت مو را انجام می‌دهند که ممکن است عواقب جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است پیش از انتخاب کلینیک کاشت مو به نکات زیر توجه کنید.

  • دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت باشد.
  • از تجهیزات مدرن کاشت مو برخوردار باشد.
  • امکانات مناسب پزشکی داشته باشد.
  • امکان ارائه روش‌های درمانی متنوع را داشته باشد.
  • پزشکان و متخصصان مجموعه مدارج عالی جراحی پیوند مو را طی کرده باشند و از دانش و تجربه‌ی کافی در این زمینه برخوردار باشند. توجه داشته باشید که بورد پیوند موی امریکا (ABHRS) تنها مدرک معتبر مورد قبول در کشورهای امریکا و اروپایی می باشد که تحت نظارت انجمن بورد پیوند موی امریکا صادر می گردد.

کلینیک تخصصی کاشت مو گاندی

پیشتر اشاره کردیم که کلینیک کاشت موی معتبر از چه ویژگی‌هایی باید برخوردار باشد، کلینیک کاشت مو گاندی یکی از این مجموعه‌ها به شمار می‌آید که با برخورداری از پزشکان مجرب و همچنین کادر حرفه‌ای آماده ارائه خدمات به زیباجویان و کاشت مو به روش‌های مختلف می‌باشد. برای اینکه بتوانید با خدمات متنوع کلینیک گاندی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم سایت این مرکز به آدرس الکترونیکی https://phhtc.ir را ببینید. همچنین می‌توانید جهت مشاوره آنلاین و کسب اطلاع در خصوص هزینه کاشت مو در تهران با کارشناسان این مرکز ارتباط برقرار نمایید.

Thanks! You've already liked this
No comments