راهنمای خرید تاب و سرسره بازی کودکان

انتخاب تاب و سرسره مناسب می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر برای اولین بار باشد. بنابراین، هنگام خرید تاب و سرسره کودک به چه چیزی باید توجه کنید؟ قبل از هر چیزی باید مواد، ویژگی های ایمنی، ارتفاع عرشه، دوام، سهولت نصب و هزینه نگهداری را در نظر بگیرید. هدف اصلی خرید این است که برای مدت طولانی در اختیار فرزندتان باشد. فقط به این دلیل که فکر می کنید قیمت آن عالی است، برای خرید عجله نکنید. در عوض، برای مقایسه گزینه‌ های مختلف زمان بگذارید تا اطلاعات بیشتری را جمع‌ آوری کنید که به شما در تصمیم‌ گیری آگاهانه کمک می‌ کند.

فروشگاه اسباب بازی توی سان در راهنمای خرید تاب و سرسره بازی کودکان، برخی از عوامل مهمی را که باید در هنگام خرید ست تاب و سرسره برای کودکان کوچک خود در نظر بگیرید، مورد بحث قرار می دهیم. ما می خواهیم کارتان را تا حد امکان آسان کنیم تا هنگام رفتن به بازار سردرگم نشوید.

نکات مهم هنگام خرید تاب و سرسره کودک

اگر تصمیم به خرید ست تاب و سرسره بازی کودکان دارید، برای انتخاب درست باید چند فاکتور را در نظر بگیرید. برخی از مهمترین آنها شامل در نظر گرفتن فضای در اختیار، مواد، ویژگی های ایمنی، دوام و سهولت نصب است.

فضا

همانطور که می دانید نقش محیط در رشد خلاقیت کودکان غیرقابل انکار است اما باید فضای لازم در دسترس باشد. مهم ترین چیزی که باید در هنگام انتخاب یک ست بازی در نظر بگیرید، میزان فضای موجود است. به خاطر داشته باشید که فضا باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا هم مجموعه بازی و هم کودکان را در خود جای دهد.

قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که فضای کافی در جلو و پشت مجموعه بازی برای قرار دادن بچه ها وجود دارد. بچه‌ ها همیشه هیجان‌ زده هستند، و ممکن است شما در حین بازی نتوانید نظارت کنید. بنابراین، هدف اصلی شما باید به حداقل رساندن خطر آسیب تا حد امکان باشد.

در دسترس بودن فضای کافی در اطراف تاب و سرسره به آنها این امکان را می دهد تا بدون به خطر انداختن جان خود؛ هر کاری را که دوست دارند انجام دهند. به طور معمول، یک مجموعه تاب برای ایمنی به حدود ۲ متر فاصله در اطراف آن نیاز دارد. بنابراین، زمانی که به فضا فکر می کنید، این نکته را در نظر بگیرید.

هنگام خرید ست تاب، ممکن است با چیزی که به عنوان “منطقه ایمنی توصیه شده” شناخته می شود، برخورد کنید. این منطقه ای است که کارشناسان زمین بازی به شما توصیه می کنند که در اطراف مجموعه تاب قرار دهید. در بیشتر موارد، باید تقریباً ۲ متر باشد.

مواد مورد استفاده

برای ساخت تاب و سرسره از مواد مختلفی استفاده می شود، رایج ترین آنها چوب، فلز و پلاستیک است. لوازم جانبی آنها معمولاً از پلاستیک با چگالی بالا ساخته می شوند.

مطمئن شوید که به سراغ موادی می روید که ایمن، قوی و بادوام باشند. ست های فلزی به دلیل اینکه در زیر نور خورشید بسیار داغ می شوند، محبوب نیستند. امروزه، چوب متداول‌ ترین متریال مورد استفاده است، اما هنوز گزینه‌ های متعددی برای انتخاب وجود دارد.

دو نوع چوب معمولی که در ساخت ست های تاب استفاده می شود عبارتند از سدر و کاج مرغوب. سدر در برابر پوسیدگی و آسیب بسیار مقاوم است. تاب های چوبی ساخته شده از سدر مقرون به صرفه و بادوام هستند، اما باید به ضخامت چوب استفاده شده در ست توجه زیادی داشته باشید.

ست های تاب ساخته شده از کاج مرغوب نگهداری شده می توانند در برابر شرایط آب و هوایی شدید مقاومت کنند و رطوبت بیشتری نسبت به سدر حفظ کنند. این تضمین می کند که ست تاب شما برای چندین سال دوام می آورد.

در سالهای اخیر از پلاستیک بادوام در ساخت تاب و سرسره استفاده می شود. پلاستیک نسبت به دیگر مواد هزینه کمتری دارد و اگر کیفیت بالایی داشته باشد عمر طولانی نیز خواهد داشت.

ویژگی های ایمنی

برای بسیاری از والدین، قیمت عامل تعیین کننده هنگام خرید تاب و سرسره است. در حالی که این موضوع قابل درک است، اما بهتر  است به خاطر داشته باشید که ایمنی فرزندان تان در درجه اول اهمیت قرار دارد. گاهی اوقات، ویژگی های ایمنی موجود در مجموعه های چرخشی با قیمت کمی بالاتر باعث می شود که ارزش هزینه اضافی را داشته باشند.

برخی از ویژگی های ایمنی که باید هنگام خرید تاب و سرسره به آنها توجه کنید عبارتند از:

  • تمام لبه‌ها باید گرد یا درپوش داشته باشند، بدون لبه‌ های تیز برآمده/باز که ممکن است باعث خراشیدگی یا آسیب رساندن به بچه‌ ها شود.
  • تمام زنجیر چرخان باید با دستگیره های دستی پوشانده شود تا از نیشگون گرفتن انگشتان کوچک شما جلوگیری شود.
  • عرشه و تمام سکوهای سرسره باید به گونه ای طراحی شوند که از افتادن کودکان جلوگیری شود.
  • کل مجموعه تاب وسرسره نباید دارای رنگ سربی یا هر شکلی از چوب باشد که ممکن است برای سلامتی کودکان شما مضر باشد.

خرید یک ست تاب و سرسره از قبل آماده شده را در نظر بگیرید زیرا همه چیز از قبل مرتب شده است. سوراخ ها قبلاً در مکان های مناسب حفر شده اند و تیرها از تراکم مناسب برخوردار هستند. همچنین دستورالعمل های دقیقی در مورد نحوه مونتاژ آن دریافت خواهید کرد.

در برخی موارد، فروشنده یک تکنسین را به خانه شما می فرستد تا به شما در جمع آوری و نصب مجموعه تاب کمک کند. اکثر پلی ست های از پیش آماده شده نیز دارای سخت افزار نسبتاً باکیفیتی هستند که می توانند آزمون زمان را تحمل کنند.

آینده نگر باشید

وقتی در حال خرید تاب و سرسره هستید، همیشه سعی کنید به آینده نیز فکر کنید. ست چرخشی را که فکر می‌ کنید فعلا «عالی» است را نخرید، زیرا در یک یا دو سال، فرزندانتان از آن بزرگ‌ تر می‌ شوند و ممکن است مجبور شوید ست جدیدی نصب کنید.

وسیله ای را انتخاب کنید که بتواند با فرزندانتان رشد کند. به یاد داشته باشید که انتخاب چیزی خیلی کوچک ممکن است بسیار آسان باشد، اما نیازهای شما را برآورده نمی کند.

محصولی با چندین ویژگی که به راحتی قابل تعویض یا گسترش است، می تواند گزینه ای عالی باشد. بررسی کنید که آیا می‌ توان تاب کودک را با یک سایز کامل تعویض کرد یا اینکه می‌ توان یک بازوی اضافی به مجموعه اضافه کرد تا سرسره‌ های طولانی‌ تری را در خود جای دهد.

اطمینان حاصل کنید که محصول دارای ویژگی های قابل استفاده در مراحل مختلف کودکی است. یک مجموعه پویا به کودکان در سنین مختلف اجازه می دهد از زمان بازی خود لذت ببرند و طول عمر بیشتری را تضمین می کند.

با این حال، شما باید مراقب باشید که یک وسیله خیلی بزرگ را تهیه نکنید، زیرا باید زمان زیادی را برای نظارت بر بچه ها در طول زمان بازی صرف کنید.

سهولت نصب

در نهایت، باید به راحتی نصب هم فکر کنید. بسیاری از ما نمی دانیم که هزینه تحویل و نصب گاهی اوقات می تواند با قیمت خود تاب و سرسره مطابقت داشته باشد.

برخی از ست های تاب بسیار پیچیده هستند و ممکن است برای مونتاژ و نصب به یک آخر هفته کامل نیاز داشته باشند. حتی برخی از آنها به ۴۰ ساعت کار برای مونتاژ و نصب کامل نیاز دارند.

بنابراین، قبل از خرید، مطمئن شوید که هزینه اضافی مونتاژ و نصب حرفه ای را در بودجه خود لحاظ کنید.

برخی از مجموعه های تاب برای پایداری نیاز به نصب سیمان در زمین دارند. یک ست تاب خوب باید مستقل با پایه نسبتاً وسیع باشد تا پایداری را افزایش دهد و امکان جابجایی آسان را در صورت لزوم فراهم کند.

اگر قصد دارید ست تاب را خودتان نصب کنید، باید از ۱۰۰%نصب آن مطمئن باشید. به خاطر داشته باشید که فرآیند مونتاژ و نصب می تواند چالش برانگیزتر از آنچه تصور می کنید باشد.

خرید تاب و سرسره کودکان از فروشگاه های معتبر

خرید تاب و سرسره به زمان و تحقیق زیادی نیاز دارد تا مطمئن شوید که مدل و اندازه مناسب برای کودکان خود انتخاب کرده اید. قبل از اینکه هزینه آن را بپردازید، باید از چیزی که به دست می آورید مطمئن باشید. نکات ذکر شده می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند باید بتوانید به راحتی مشخص کنید که چه چیزی برای فرزندانتان مناسب است سپس برای خرید انواع تاب و سرسره کودک از فروشگاه های معتبر اقدام کنید.

Thanks! You've already liked this
No comments