شکم بند بارداری ۵ فایده و ۵ عیب!

شکم بند بارداری معایب و فواید آن : بی گزند مرکز فروش و مشاوره شکم بند بارداری است در این مطلب قصد داریم معایب و فواید این محصول بررسی کنیم

شکم بند بارداری چیست؟

دوران بارداری ، بدن بانوان دچار تغییرات فیزیکی چشمگیری می شود . در این دوران ، از بعد از سه ماه اول ، با رشد و تکامل فیزیکی جنین و نیز افزایش سایز شکم مادر ، نه تنها نواحی شکم و پهلو ، بلکه ستون فقرات ، لگن ، و … نیز تحت تاثیر قرار می گیرند . در این شرایط ، فعالیت های روزمره به مرور سخت تر و سخت تر شده ؛ و فشار ناشی از وزن جنین می تواند تمامی نواحی ذکر شده را به مخاطره بی اندازد . به همین دلیل ، کالا های پزشکی طراحی شده اند که بتوانند این فشار را به حداقل برسانند .
شکم بند بارداری یکی از این کالا های پزشکی است . این وسیله به نحوی طراحی شده که بتواند نواحی شکم ، لگن ، کمر و … را تحت پوشش درآورده و با تعادل وزن ، فعالیت های روزانه را برای مادر تسهیل نماید . جنس این کالا از الیاف کشسانی و در عین حال مقاوم است . به نحوی که در عین محکم نگه داشتن شکم و جلوگیری از افتادگی آن ، به نحوی ست که فشار زیادی به جنین وارد نکرده و خطری برای وی به همراه ندارد .

استفاده از شکم بند بارداری چه مزایایی دارد؟

استفاده ی اصولی از این محصول ، نه تنها هیچ خطری برای مادر و جنین به همراه ندارد ، بلکه می تواند باعث رشد بهتر جنین شده و نیز خطرات را برای مادر به حداقل برساند . این تجهیزات را می توان در زیر لباس پوشید . از مزایای شکم بند های بارداری می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 •  ابتدا این که شکم بند ها کمک می کنند تا فرم طبیعی بدن حفظ شود . با افزایش وزن جنین ، فرم کلی بدن مادر نیز تغییر می کند . در این شرایط ، عوارضی همچون گودی کمر از اصلی ترین مشکلات دوران بارداری هستند . شکم بند ها با توزیع وزن ، کمک می کنند تا فشار شکم به طور یکنواخت روی لگن ، کمر ، پهلو و … پخش شده و از فشار به یک ناحیه ی خاص جلوگیری شود .
 •  در سه ماهه ی دوم و سوم ، درد های ناشی از افزایش سایز و وزن جنین ، می تواند شدت یابد ؛ به نحوی که مادر حتی با فعالیت های ساده نیز احساس درد و خستگی کند . این وسیله ، شدت درد را کاهش می دهد .
 •  با استفاده از این محصول ، توانایی مادر برای انجام امور روزمره ، حتی فعالیت های ورزشی نیز افزایش می یابد . همچنین با حمایت از شکم و جنین ، خطرات ناشی از فعالیت را به حداقل می رساند .
 •  حمایت شکم بند از شکم و رحم ، کمک می کند تا میزان افتادگی عضلات شکمی به حداقل برسد .

انواع شکم بند بارداری در بی گزند  :

شکم بند های بارداری مانند قوز بند ، گردن بند طبی و … جز محصولات ارتوپدی محسوب می شود این محصول در انواع مختلفی در بازار موجود هستند . البته اولین نکته ، این است که شکم بند های بارداری و شکم بند های پس از زایمان با یکدگیر متفاوت هستند . شکم بند های بارداری با هدف حمایت از شکم ، تعدیل فشار و جلوگیری از اسیب به رباط های شکم طراحی شده اند . در حالی که شکم بند های پس از زایمان فشار بیشتری به شکم وارد کرده و با هدف بازگشت فرم طبیعی عضلات و بازگرداندن بافت ها به جای خود طراحی شده اند . شکم بند های بارداری را تنها می توان چند ساعت در روز استفاده نمود . در حالی که شکم بند های زایمان در صورت تایید پزشک ، می توانند در تمامی ساعات روز ( بجز مواقع خواب ) مورد استفاده قرار بگیرند .
شکم بند های بارداری ، مثل انواع باند های شکمی ، کمربند شکمی ، لباس های بند دار و … هستند . هر کدام از این تجهیزات طبی ، ظاهر خاص خود را دارند و بهتر است برای انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع شکم بند ، با پزشک در این رابطه مشورت صورت بگیرد .
به عنوان مثال ، باند های شکمی ، باند های نواری شکل و پهنی هستند که در زیر شکم قرار می گیرند . این باند ها کمک می کنند تا پوشیدن لباس بهتر صورت بگیرد . علاوه بر این ، با ایجاد فشرده سازی ملایم ، از عضلات شکم ، کمر و باسن نیز حمایت می کنند .
کمربند های شکمی نسبت به باند ها ، فشار بیشتری به وجود می آورند . استفاده از این کمربند ها بیشتر در سه ماهه ی سوم بارداری صورت می گیرد که سایز شکم مادر و ابعاد جنین در بیشترین میزان خود قرار دارد .
به طور کلی ، هدف اصلی از این پوشاک های طبی ، به حداقل رساندن فشار وارد شده به کمر ، شکم و … است ؛ و نیز به حداقل رساندن اسیب های وارد شده به بافت شکم . با پوشیدن این شکم بند ها ، فعالیت های روزانه برای مادر تسهیل داده شده و می تواند به بهترین نحو ، به امور روزانه مشغول شود .

معایب شکم بند بارداری چیست ؟

با وجود موارد ذکر شده ، گاهی اوقات شکم بند ممکن است معایبی نیز به همراه داشته باشد . عمدتا این معایب در صورتی ممکن هستند که از شکم بند ، استفاده ی غیر اصولی انجام پذیرد .
استفاده از این محصول ، بنا به تجویز پزشک ، تنها در چند ساعت از روز مجاز است . استفاده ی مداوم از آن ، ممکن است اختلالاتی را در رشد جنین ایجاد کند .
علاوه بر این ، بستن شکم بند باید فقط در ساعاتی انجام شود که مادر در حین انجام فعالیت های روزمره است . بستن ان در ساعات استراحت و ساعات خواب ، علاوه بر اختلالات جنین ، مشکلات تنفسی و اسیب های متعددی را برای مادر به همراه دراد .
البته گاهی نیز کیفیت پایین یک بند ، می تواند معایبی را ایجاد کند . کیفیت های پایین شکم بند بارداری ، ممکن است فشار نا کافی و ضعیف ، و یا برعکس ، فشار بسیار زیادی را ایجاد کنند . فشار کم ، عملا تاثیری در وضعیت نداشته و نمی تواند عملکرد کافی و مطلوب نشان دهد . همچنین فشار غیر اصولی و زیاد ، بدن جنین و مادر را تحت فشار قرار داده ؛ به جنین آسیب رسانده و مادر نیز با فشار های عضلانی و مشکلات تنفسی روبرو خواهد شد . در نتیجه نیاز است تا در انتخاب برند مناسب ، دقت زیادی به خرج داد .
پوشیدن غیر اصولی این وسیله نیز آسیب رسان خواهد بود . کش ها و نوار های شکم بند ها ، باید در جای اصولی خود بسته و محکم شوند . در صورتی که این نوار ها در محلی نامناسب ، کج و … باشند ، اثر گذاری خود را از دست داده و ممکن است با ایجاد فشار روی جنین ، نه تنها از بدن محافظت نکرده بلکه آسیب های فیزیکی ایجاد کنند .
برند های بی کیفیت ، از الیافی ضعیف تولید شده اند . این الیاف می توانند برای برخی پوست های حساس ، مشکلاتی را ایجاد کنند . از جمله رایج ترین مشکلات ناشی از الیاف بی کیفیت ، ایجاد حساسیت ، خارش ، قرمزی و تورم پوست است . برخی مادران شکم بند های بارداری را مستقیما روی بدن خود بسته ؛ و برخی دیگر ، روی لباس های نازک . در صورتی که شکم بند های بی کیفیت مستقیما روی پوست بسته شوند ، پس از چند ساعت استفاده ، می توانند به مرور احساس خارش را ایجاد کنند .
علاوه بر این ، برخی از باند های کیفیت پایین ، مرتبا لوله شده ، پیچ خورده و یا با داشتن لبه ها و بافت ناهموار ، مشکلات بسیاری را برای مادر به وجود می آورند .
برخی از گزارش ها نیز حاکی از این بوده اند که بستن شکم بند با شدتی بیش از حدود استاندارد ، بستن آن برای مدت طولانی ، و استفاده از شکم بند های خشک و بدون انعطاف ، مشکلات دیگری را نیز به وجود اورده است . از جمله مشکلات گوارشی ، تنفسی ، اختلال گردش خون در عضلات شکمی و … .
به همین دلیل توصیه ی اکید می شود که در انتخاب جنس محصول ، برند سازنده و نحوه ی دقیق استفاده ، دقت زیادی شود .

نحوه ی استفاده از شکم بند بارداری چگونه است؟

زمان و مدت استفاده از شکم بند های بارداری در اولین گام ، بستگی به تشخیص پزشک دارد . در برخی شرایط ، ممکن است پزشک استفاده از ان را به طور کامل ممنوع کرده و یا برای مدت های بسیار کوتاه و زمان اوج فعالیت تجویز کند . مثلا رد شرایطی که جنین دارای مشکلات رشد بوده و یا مادر دچار بیماری هایی مثل مشکلات تنفسی است .
اما به طور کلی ، استفاده از آن برای چندین ساعت در طول روز و مدت بیداری مادر ، بلامانع است . البته در برخی شرایط ، بهتر است که شکم بند را باز کرده و موقتا استفاده ای از ان نداشت . از جمله شرایطی که :
محیط دارای گرما و رطوبت زیادی است
جریان هوا راکد باشد
محیط از اکسیژن کمتری برخوردار است ( مثلا مناطق مرتفع )
مادر احساس ناراحتی کرده
جنین تکان های زیادی دارد و باعث ناراحتی مادر می شود
در این شرایط ، بهتر است مادر شکم بند را باز کرده و برای استفاده ی مجدد ، با پزشک مشورت نماید .
شکم بند ها دارای کش ها و نوار های محکمی هستند که باید در زیر شکم ، بالای شکم و نیز کمر ، محکم شوند . شدت بستن این کش ها باید در حدی محکم باشد که تاثیر مطلوب خود را ایفا نموده ، و در عین حال در حدی آزاد باشد که برای فعالیت های مادر و جنین محدودیت ایجاد نکند .
الیاف شکم بند ها ، از حساسیت زیادی برخوردار هستند و برای حداکثر عمر و کارایی ان ها ، باید موارد خاصی رعایت شوند . از جمله اینکه این پوشاک نسبت به دمای زیاد و شوینده های قوی ، حساس هستند . در نتیجه نباید برای شست و شوی ان از ماشین لباسشویی و شوینده های قوی استفاده کرد . بهترین نوع شست و شو ، شست و شوی دستی با کمک شوینده های ملایم مثل صابون است .
همچنین از چنگ زدن و چلاندن آن ها ، اتو کشیدن و … نیز باید پرهیز شود . چون که این کمربند ها در مناطق مرطوب و پر تعرق بدن استفاده می شوند ، ممکن است نیاز به شست و شوی مداوم داشته باشند . با رعایت این موارد ، می توان محصول را مرتبا و بدون تخریب الیاف ان ، شسته و پاکسازی نمود .

معرفی بهترین مارک شکم بند بارداری به کمک تجهیزات پزشکی بی گزند :

دریافت بهترین نتیجه از شکم بند بارداری ، بستگی زیادی به کیفیت آن ، و نیز نحوه ی استفاده دارد . ابتدا نیاز است تا فرد با پزشک در زمینه ی انتخاب بهترین نوع شکم بند و زمان مجاز برای ساتفاده از آن مشورت نماید . سپس می توان به مزاکر فروش این کالا مراجعه نمود .
یکی از ایمن ترین روش های خرید شکم بند های بارداری ، مراجعه به سایت های فروش آنلاین تجهیزات پزشکی هستند . سایت بی گزند به عنوان یکی از سایت های معتبر و دارای پروانه اداره ی کل تجهیزات پزشکی ایران ، لیستی از بهترین و با کیفیت ترین شکم بند های بارداری ارائه می دهد .
فرد می تواند با بررسی این لیست ، تمامی شکم بند های معتبر و پر طرفدار را همراه با تمامی اطلاعات لازم از جمله :

 • قیمت
 • برند
 • توضیحات تکمیلی
 • نحوه ی استفاده
 • نقد و بررسی
 • نظرات کاربرانی که از محصول استفاده نموده اند
 • و …

را مشاهده کند . این امر کمک می کند تا قدرت تصمیم گیری تسهیل شده و بتوان بهترین محصول را بر اساس بودجه و هدف مورد نظر خریداری نمود . از جمله برند های پر طرفدار شکم بند های بارداری در سایت بی گزند عبارتند از :

پیش از خرید هر محصول ، می توان به مشاورین مجرب و متخصص این سایت تماس حاصل نموده ؛ و به سوالات در ارتباط با این محصولات پاسخگویی داده خواهد شد . همچنین پشتیبانی دائم از دیگر مزایای خرید از سایت بی گزند می باشد تا تضمینی بر اعتماد مشتری باشد .

اگر نیاز به مشاوره دارید می توانید به سایت تجهیزات پزشکی بی گزند به آدرس (www.bigazand.com) مراجعه کنید یا با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۶۹۰۶۲۴

۰۹۱۷۹۹۹۸۵۱۵

 

Thanks! You've already liked this
No comments