ثبت نوبت بهترین دکترهای متخصص زنان ایران در دکترتو

تقریبا از زمان شروع دوره نوجوانی دختران به بعد، مراجعه به متخصص زنان از جمله کارهایی است که می‌بایست انجام شود. با این وجود بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند تا زمان بروز مشکل احتیاجی به این کار نیست؛ اما به دلیل پیچیدگی و حساسیت‌هایی که در اندام جنسی و رحم بانوان وجود دارد لازم است تا از سنین کم تحت مراقبت یک دکتر زنان و زایمان قرار گیرند. زیرا تمامی بیماری‌ها علائم ندارند و برخی از آنها به بیماری‌های خاموش معروف هستند. همچنین متخصص زنان می‌تواند توصیه‌های خوبی در زمینه‌ی مراقبت‌های بهداشتی و پیشگیری از بیماری برای خانم‌ها داشته باشد.

دکتر زنان و زایمان و نازایی در دو حیطه‌ی بیماری‌های زنان و مراقبت‌های زایمان فعالیت می‌کنند. تمامی بیماری‌های مرتبط با زنان و همچنین مسائل مربوط به بارداری، قبل از حاملگی و دوره‌ی بعد از زایمان (نفاس) و عمل سزارین در حوزه ی فعالیت های دکتر متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص زنان است. برای ثبت نوبت دکتر زنان در دکترتو ابتدا شهر خود را انتخاب کنید.

لیست پزشکان متخصص زنان در دکترتو (https://doctoreto.com/doctors/speciality/ob-gyn)

بیشترین علل مراجعه به متخصص زنان

دلایل متفاوتی برای مراجعه به دکتر زنان وجود دارد، اما برخی بسیار مهم بوده و توجه به آنها یک امر ضروریست. حال با بعضی از این دلایل بیشتر آشنا می‌شویم:

بدون شک می‌توان گفت مهم‌ترین دوره در بدن بانوان، دوران قاعدگیست. الگوی قاعدگی منظم نشان دهنده‌ی سلامت بدن خانم‌ها است. اگرچه امکان دارد در دوران نوجوانی این الگو به دلیل نوسانات هورمونی نامنظم باشد که در اکثر مواقع طبیعیست. اما با پشت سر گذاشتن نوجوانی و ثابت شدن الگوی قاعدگی، خونریزی نامنظم از علائم وجود و بروز مشکلی در بدن زنان است. گاهی اوقات توده‌های خوش خیم و پولیپ‌ها می‌توانند باعث خونریزی بیش از حد شوند که منجر به از دست دادن بیش از حد خون و در نتیجه کم خونی می‌شود. به علاوه عفونت نیز می‌تواند یکی از علائم خونریزی نامنظم و درد بیش از حد باشد.

۱ مراقبت های دوران بارداری

اگر در زمان بارداری بانوان، خونریزی با درد همراه باشد ممکن است از نشانه‌های سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم باشد که بسیار خطرناک بوده و حتما باید به متخصص زنان مراجعه کرد. همچنین خونریزی پس از یائسگی که ممکن است به دلیل تحریک بافت نازک خشک واژن یا سرطان باشد باید سریعا توسط دکتر زنان مورد بررسی قرار گیرد.

۲ بیماری التهابی لگن:

یکی دیگر از مواردی که نیازمند مراجعه به متخصص زنان است، احساس درد شدید در لگن یا پایین شکم می‌باشد. به طور کلی دو دلیل باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شود:

بیماری التهابی لگن؛ معمولا توسط یک عفونت مقاربتی ایجاد می‌شود و شامل گسترش عفونت و التهاب به تمام اندام‌های زنانه از جمله رحم، لوله‌های فالوپ، تخمدان‌ها و واژن است. در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به درد مزمن لگن و حتی ناباروری شود. علائم این بیماری شامل تب، لرز، ترشحات واژن، لکه بینی، درد در حین معاینه لگن و درد در قسمت پایین شکم است که با مقاربت جنسی بدتر می‌شود.

دومین دلیل بروز درد در لگن یا پایین شکم حاملگی خارج از رحم است. پس از اینکه تخمک توسط اسپرم بارور شد، از طریق لوله‌های فالوپ حرکت می‌کند و در رحم کاشته می‌شود. با این وجود گاهی اوقات تخمک وارد رحم نمی‌شود. اکثر حاملگی‌های خارج از رحم در لوله‌ی فالوپ رخ می‌دهد، اما می‌تواند در جاهای دیگر نیز اتفاق بیفتد. علت خطرناک بودن این مشکل این است که اگر عضوی که در آن تخمک کاشته می‌شود پاره شود، ممکن است خونریزی داخلی شدید، شوک و حتی مرگ رخ دهد.

۳ عفونت و ترشحات غیر طبیعی رحم

ترشحات غیر طبیعی واژن یا بوی بد آن که گاهی با خارش، سوزش یا ادرار دردناک همراه است معمولا نشان دهنده‌ی نوعی عفونت در بدن هستند که این عفونت می‌تواند نوعی عفونت قارچی ساده یا یک بیماری مقاربتی باشد. عفونت قارچی شایع‌ترین علت تحریک واژن است. علائم آن شامل خارش و سوزش واژن، درد و سوزش ادرار است که معمولا با ترشحاتی غلیظ، سفید و بدون بو همراه است.

کلامیدیا شایع‌ترین نوع بیماری مقابتی است که در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به بیماری التهابی لگن شود. اکثر زنانی که کلامیدیا دارند هیچ علائمی ندارند، اما اگر در حین رابطه‌ی جنسی دچار ترشحات بدبوی واژن، سوزش ادرار یا درد شدید شدند باید به متخصص زنان مراجعه کنند.

 بررسی و معاینه سینه توسط دکتر زنان

هر خانمی باید به طور مداوم سینه‌های خود را معاینه کرده و در صورت مشاهده هر گونه توده غیر طبیعی سریعا به دکتر زنان مراجعه کند. گاهی این توده‌ها خوش خیم و ناشی از نوسانات هورمونی می‌باشد، اما هر توده‌ی جدید باید مورد بررسی قرار گیرد. زیرا زنان همیشه در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند. این امر به ویژه در صورت ایجاد ترشحات خونی از سینه بسیار خطرناک است.

چه زمانی به دکتر متخصص زنان مراجعه کنیم؟

مراجعه به دکتر زنان در نوجوانی

از آنجایی که میانگین سن شروع قاعدگی ۱۲ سال و ۹ ماه است، بهترین زمان برای مراجعه دختران به متخصص زنان با شروع سن ۱۳ سالگیست. در اولین مراجعه نیازی به معاینه لگن و اندام خصوصی نیست و بیشتر شامل یک معاینه فیزیکی عمومی مانند اندازه گیری وزن، قد و فشار خون می‌باشد. گاهی اوقات برخی از دختران در این سن دارای چرخه قاعدگی نامنظمی هستند که معمولا یک امر طبیعی است، اما اگر این روند ادامه پیدا کرد حتما باید توسط پزشک زنان مورد بررسی قرار گیرد. اگرچه اکثریت بیماران تا سن ۲۱ سالگی نیاز به شروع غربالگری برای سرطان دهانه رحم ندارد، اما بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند دختران خود را در سنین ۱۳ تا ۱۵ سالگی نزد آنها ببرید، صرف نظر از اینکه آیا او وارد دوران قاعدگی شده یا از نظر جنسی فعال است یا خیر.

مراجعه به دکتر زنان در سنین باروری

پس از پشت سر گذاشتن این دوران و وارد شدن به سنین باروری و ازدواج، مراجعه به دکتر زنان جهت دریافت آموزش‌های صحیح پیشگیری و باروری، داشتن فرزندی سالم و جلوگیری از هر گونه بیماری بسیار توصیه می‌شود.

مراجعه به دکتر زنان در دوران یائسگی

تغییر در چرخه قاعدگی در سنین بالاتر می‌تواند نشان دهنده‌ی این باشد که شما وارد دوران یائسگی شده‌اید. در حالی که معمولا یائسگی بالای ۵۰ سال اتفاق می‌افتد، اما ممکن است که در سنین قبل از ۵۰ هم رخ دهد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه تغییر در قاعدگی، علائم خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید و اجازه دهید تا در طی این دوره به شما کمک کنند.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده متوجه شدید که مراجعه به متخصص زنان در تمامی دوران زندگی چقدر مهم و حائز اهمیت است. اما انتخاب پزشک متخصص خوب و کاربلد کار چندان راحتی نیست واحتیاج به مطالعه و پرس و جو دارد. حال با برخی از بهترین متخصصان ایران بیشتر آشنا می‌شویم:

 برخی از بهترین دکترهای زنان در دکترتو

  1. دکتر محمود ارسلانی زاده فوق تخصص زنان و زایمان و نازایی یکی از بهترین و با تجربه‌ترین متخصص زنان در شیراز هستند.
  2. دکتر شیوا طالبی خرزوقی متخصص زنان و زایمان و نازایی دارای بورد جراح و متخصص بیماری‌های زنان، درمان بیماری‌های دوران بلوغ، درمان بیماری‌های مقاربتی، درمان عفونت دستگاه تناسلی زنان، درمان برخی از سرطان‌ها، درمان بی اختیاری ادرار، کیست تخمدان، درمان فیبروم رحمی، درمان نازایی و عوارض یائسگی و… هستند. در مطب دکتر طالبی تمامی آزمایشات بالینی، آزمایش خون، معاینات خاص، تست پاپ اسمیر، تزرق واکسن و ویروس زگیل تناسلی انجام می‌شود.
  3. دکتر انوشه اسدی متخصص زنان و زایمان و نازایی دارای بورد تخصصی دوره کامل طب سوزنی در درمان بیماری‌های زنان هستند. همچنین ایشان یکی از بهترین مشاوره‌ها جهت بارداری و زایمان، لاپراسکوپی کیست و فیبروم و درمان‌های تخصصی با لیزر مونالیزا می‌باشند. از نکات حائز اهمیت مطب خانم دکتر اسدی می‌توان به رایگان بودن سونوگرافی فقط برای رفاه حال بیماران اشاره کرد.
  4. دکتر عاطفه فتاحیان متخصص زنان و زایمان و نازایی یکی از باحوصله‌ترین و دقیق‌ترین دکتر زنان در اصفهان هستند. ایشان با توجه به علم به روزی که دارند در تشخیص و درمان بیماری‌ها بسیار حرفه‌ای می‌باشند.
  5. دکتر بهجت سجادی اگر در کرمان ساکن هستید و به دنبال یک دکتر متخصص زنان خوب می‌گردید، بدون شک دکتر بهجت سجادی یکی از با تجربه‌ترین پزشکان کرمان است.
  6. دکتر فرانک پری افسای جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و مراقبت‌های مامایی، از برجسته‌ترین پزشکان در شهر بندرعباس هستند.
  7. دکتر نسرین امیری متخصص‌های زنان و زایمان ونازایی در تهران می‌باشند. خانم دکتر نسیری بسیار صبور و باحوصله، مسلط و پیگیر هستند و در تشخیص انواع بیماری‌های زنان از مهارت فوق العاده‌ا‌‌ی برخورداراند.
  8. دکتر ماندانا سعادت یکی دیکر از پزشکان حاذق در شیراز دارای بورد تخصصی، جراح و متخصص بیماریهای زنان، زایمان و نازایی و فلوشیپ انکولوژی (سرطان زنان) در BCCA کانادا و همچنین دارای پروانه سونوگرافی زنان و زایمان از ARDMS آمریکا هستند.
  9. دکتر مهین مجد زاده شورکی دارای رتبه برتر بورد تخصصی و متخصص زنان و زایمان و نازایی در یزد هستند. درمان نازایی، حاملگی‌های پر خطر و دیگر موارد مرتبط با زنان و زایمان، سونوگرافی و فیتال مانیتورینگ کولپوسکوپی از جمله کارهایی است که در مطب ایشان انجام می‌شود.
  10. دکتر الهه کارآمد متخصص زنان و زایمان و نازایی یکی دیگر از پزشکان کاربلد در کرمان هستند. تشخیص دقیق و تسلط بسیار زیاد خانم دکتر کارآمد زبانزد تمامی بیماران و مراجعه کنندگان ایشان است.

 بهترین متخصص و فوق تخصص زنان و زایمان و نازایی در ایران

تخصص زنان و زایمان در ایران پیشرفت چشمگیری دارد و تخصص پزشکان متخصص زنان، همراستا با علم روز دنیا در حال پیشرفت است. امروزه از تکنیک های پیشرفته برای جراحی زنان، عمل‌های کمک باروری (IVF،IUI)، جراحی زیبایی در ایران استفاده می‌شود. دکترتو، لیستی از بهترین پزشکان متخصص زنان و زایمان و نازایی را از سراسر ایران را برای شما فراهم آورده تا با انتخاب یک متخصص زنان خوب به شما یاری برساند.

بهترین دکتر زنان در تهران

بهترین دکتر زنان در کرج

بهترین دکتر زنان در مشهد

بهترین دکتر زنان در اصفهان

بهترین متخصص زنان در شیراز

برای مشاهده و ثبت نوبت از دکترهای زنان دکترتو در دیگر شهرهای ایران، از فیلتر شهر شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فلوشیپ‌های تخصصی زنان در دکترتو

فلوشیپ جراحی کلیه، مجاری ادراری زنان (اورولوژی زنان)

فلوشیپ آنکولوژی زنان و سرطان زنان

فوشیپ نازایی و آی وی اف

دکتر جراحی لاپاراسکوپی

دکتر طب مادر و جنین (پریناتولوژی)

ثبت نوبت از بهترین دکتر زنان در سراسر ایران

برای دریافت نوبت هر یک از این پزشکان کافیست وارد سایت دکترتو شوید و از لیست تخصص‌ها در سایت، تخصص زنان را انتخاب کنید. ثبت نوبت متخصص زنان و زایمان در دکترتو در شهرهای کوچک و بزرگ ایران از جمله: تهران تبریز ارومیه، مشهد، اصفهان، رشت، ساری، شیراز، هرمزگان و … امکان پذیر است. پس از انتخاب نام دکتر مورد نظر خیلی راحت و آسوده به صورت آنلاین نوبت خود را دریافت نمایید. علاوه بر این شما می‌توانید پس از دریافت نوبت به صورت تلفنی نیز مشاوره بگیرید.

Thanks! You've already liked this
No comments