بهبود روابط مادر و دختری

با این حقیقت روبرو شوید. رابطه شما همیشه با دخترتان خوب نیست. او شاید مشغول کار با کامپیوتر باشد، با تلفن حرف بزند، با دوستان خود مشغول باشد، و یا درمدرسه باشد. هنگامی که سعی می کنید با او صحبت کنید، او گوش نمی کند، و یا اتاق را ترک می کند. او فکر می کند که شما شرم آور هستید، و شما نمی دانید که چگونه اوضاع را تغییر دهید.

ممکن است شما هم مشغول کار، خانواده، پول، و خیلی چیزهای دیگر باشید. آیا این شرایط برای شما هم صادق است؟ اگر چنین است، شما نیاز به بهبود رابطه مادر و دختری خود دارید.

۱۵ روش برای بهبود روابط مادرانه

به نظر سخت می آید، اما پس از مدتی، متوجه می شوید که آنطور که شما فکر می کردید هم سخت نبوده است. از همه اینها گذشته، او دختر خودتان است. اگر، با این وجود، هنوز هم نمی دانید چگونه از این رابطه لذت ببرید و نمی توانید یک پیوند مشترک بیابید، نگران نباشید. فقط این چگونه را بخوانید.

۱ . زمانی را برای گذراندن وقت با او اختصاص دهید.

یک روز خاص از هفته یا زمانی از روز را که هر دوی شما آزاد هستید، مانند روزهای جمعه و یا شب جمعه را انتخاب کنید. تابستان زمان بسیار خوبی برای انجام این کارهاست، چون او به مدرسه نخواهد رفت. اگر شما در فصل تابستان سر کار می روید، سعی کنید زمانی را در تعطیلات آخر هفته به صرف با دختر خود اختصاص دهید. زمانی را انتخاب کنید که او هم آزاد باشد.

۲ . بفهمید دخترتان چه چیزی را دوست دارد.

دانستن اینکه دخترتان از چه فعالیت هایی لذت می برد تا حد زیادی کمک می کند که در زمان با هم بودن بدانید چه باید بکنید و به کجا بروید. گاهی اوقات دخترتان را زیر نظر بگیرید، اما نه بیش از حد، تا بفهمید چه می کند. اگر او در حال خواندن است، ازاو بپرسید که چه می خواند. اگر تلویزیون می بیند، از او بپرسید که او چه می بیند و … با این کار شما احساس بهتری دارید، او هم خوشحال می شود که شما به کارهای اوعلاقه مند هستید. ممکن است علایق او با شما متفاوت باشد، اما سعی نکنید او را تغییر دهید.

۳ . با هم به خرید بروید.

اگر یک چیز وجود دارد که روابط مادران و دختران را بهتر می کند، آن چیز خرید است. با رفتن به خرید شما فرصت صحبت کردن و پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد علایق دخترتان را می یابید. با او به فروشگاه مواد غذایی بروید تا به شما در انتخاب شام و یا تنقلات خوشمزه کمک کند. به او اجازه دهید اقلامی که دوست دارد در سبد خرید بگذارد، و بگذارید او تصمیم بگیرد چه نوشیدنی بخرید.

۴ . با هم بیرون بروید.

اگر برای خرید بیرون نمی روید، هنوز گزینه های زیادی وجود دارد. مثل استخر، پارک، ساحل، رستوران، موزه، و یا پارک تفریحی. حال که می دانید علایق دخترتان چیست، می توانید بفهمید دوست دارد کجا برود.

۵ . یک فیلم خوب قدیمی در خانه تماشا کنید.

اگر باران می آید، این بهترین کار است. تماشای فیلم می تواند شما را واقعا به هم نزدیک کند. فیلمی را انتخاب کنید که هر دوتان دوست دارید آن را تماشا کنید. مطمئن شوید که فیلم برای سن او مناسب باشد! فیلمهای خانوادگی خنده دار برای تمام سنین خوب هستند و همیشه او و شما را می خندانند.

۶ . در انجام تکالیف مدرسه به او کمک کنید.

به عنوان یک مادر، این مهم است که از دخترتان در زمینه آموزش حمایت کنید. همیشه سعی کنید اگر خواهش کرد به او کمک کنید. جواب ها را به او نگویید، به او کمک کنید.

۷ . با هم بازی کنید.

راه دیگر برای تعامل با دخترتان از طریق بازی است. او شما را دوست خود می بیند و روابط عاطفی و دوستانه محکمی بینتان ایجاد می شود.

۸ . با هم آشپزی کنید.

این یک راه خوب است برای شروع آموزش آشپزی به آنها است. این کار باعث می شود هم دخترتان آشپزی یاد بگیرد هم در کنار شما اوقات شیرینی را بگذراند.

۹ . به او نشان دهید که دوستش دارید.

البته دخترتان از قبل می داند او را دوست دارید، اما آیا واقعا این دوست داشتن را به او نشان می دهید؟ با هم به پیاده روی بروید، با هم صحبت کنید، و از طبیعت لذت ببرید. بعضی اوقات مستقیم بگویید که چقدر دوستش دارید گاهی برای یادآوری نیاز است.

۱۰ . با او صحبت کنید.

این مهم است که دخترتان مطمئن شود که همیشه می تواند بیاید و اگر چیزی نیاز داشت با شما صحبت کند. هنگامی که با دختر خود صحبت می کنید، حتما به او نگاه کنید، و او هم به شما نگاه کند.

۱۱ . به حرف‌هایش گوش بدهید.

نه تنها دخترتان باید به حرفهای شما گوش بدهد، شما نیز باید به حرفهای او گوش دهید. اگر اینکار را نکنید، او فکر می کند توجه نکردن کار خوبی است- همچنین آگاه باشید که کودکان می دانند چه زمانی پدر و مادر واقعا به حرفهای آنها گوش نمی دهند و این اصلا خوب نیست. برای اینکه نشان دهید واقعا گوش می دهید از او سوال بپرسید و به او نگاه کنید.

۱۲ . همیشه در مواقع مهم حضور داشته باشید.

در صورتی که یک مسابقه ورزشی، کنسرت موسیقی، و یا هر رویداد مهمی وجود دارد که دخترتان می خواهد شما در آن شرکت کنید، واقعا سعی کنید در آنجا حاضر باشید. اگر نه، حتما دلیل نرفتن خود را به دخترتان بگویید.

۱۳ . استعدادهای دخترتان را تحسین کنید.

این نوعی تشویق است، و دخترتان بسیار خوشحال می شود که شما استعدادهایش را تشخیص داده اید.

۱۴ . با او مهربان باشید.

واضح است که مهربانی شما تاثیر بسیار زیادی بر رابطه تان خواهد گذاشت. وقتی کاری را درست انجام نمی دهد سرش فریاد نکشید. در عوض، با آرامش توضیح دهید که کاری که انجام داده است را دوست ندارید و یا نمی خواهید انجام دهد. سعی کنید بگویید، “من می خواهم شما این کار را انجام دهید” یا “لطفا اینکار را بکن”.

اگر با مهربانی با او سخن بگویید مطابق میل شما عمل خواهد کرد. علاوه بر این، دلایل واقعی بیاورید، نه فقط “چون من می گویم.” اگر متوجه خطرات، فشار اجتماعی و یا سایر موارد بشود مسئولانه تر عمل خواهد کرد. قبل از خواب، یا صبح قبل از اینکه به مدرسه برود او را در آغوش بگیرید و ببوسید.

۱۵ . به دخترتان اعتماد کنید.

این کار سختی است، اما شما باید به او اعتماد کنید. شما به او اعتماد ندارید چرا که او اغلب دروغ می گوید. او این کار را می کند چون شما هم به او دروغ می گویید. او فکر می کند دروغگویی مانعی ندارد. پس به یک مدل خوب برای او تبدیل شوید.

با خودتان صادق باشید؛ به وعده هایی که می دهید عمل کنید، زیر قول تان نزنید. با این حال، اگر مسئله ای پیش آمد، حتما او را در جریان قرار دهید. دلیل بیاورید، تا او تعجب نکند. وقتی می بینید دخترتان مسئولانه کاری را انجام می دهد، شما هم می توانید بیشتر به او اعتماد کنید.

منبع: phow
Thanks! You've already liked this
No comments